POLECAMY

Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias, będąc jeszcze aktorami znanego warszawskiego teatru “Rampa”, założyli w 1992 roku kwartet wokalny, pojawiając się po raz pierwszy na galowym koncercie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tej chwili nieustannie uczestniczą w kolejnych edycjach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, współpracując m.in. z Laco Adamikiem i Andrzejem Strzeleckim. Z tym ostatnim – poza spektaklami teatralnymi w Rampie – zrobili szereg programów telewizyjnych (“Parawan”, “Prezenty”, “Jedna sytuacja”, “Kilka sytuacji”, “Con’te opowiadania w dur i w moll”). Brali udział również w programach TV na zaproszenie Wojciecha Młynarskiego. Uczestniczyli w operowym projekcie Teatru Wielkiego w Warszawie pt. “Tides and Waves”, którego premiera miała miejsce w Barcelonie. W 1995 r. Zbigniew Górny zaprosił Kwartet Rampa do Gali Piosenki Biesiadnej. Kwartet do dziś bierze udział w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia. Śpiewa transkrypcje Fryderyka Chopina i Duke Ellingtona, współczesną polską muzykę popową oraz klasyczne utwory jazzowe Fatsa Wallera, Jerzego Wasowskiego i Jerzego Petersburskiego. Rampa śpiewa wszystko, co nadaje się do wielogłosowej przeróbki brzmieniowej. Współpracuje z najlepszymi polskimi kompozytorami i aranżerami – Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Korczem, Wiesławem Pieregorólką, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Maliszewskim, Jerzym Derflem i Juliuszem Lorancem. Przez lata wspólnego występowania wypracował własne brzmienie i rzadką dziś umiejętność śpiewania w harmonii wielogłosowej.

Proponują program pt. “Piosenka jest dobra na wszystko” złożony z popularnych piosenek znanych z licznych programów telewizyjnych m.in. Zbigniewa Górnego, czy Andrzeja Strzeleckiego. Piosenki to znane przeboje z lat 60. i 70. w nowych aranżacjach wokalnych. Wykonywane były w programach: “Co nam w duszy gra”, “Kwiaty we włosach” i innych. Program ma charakter typowo rozrywkowy. Całość trwa w zależności od zapotrzebowania od 1 do 1,5 godziny.

Do wykonania programu niezbędny jest odtwarzacz CD, 4 mikrofony bezprzewodowe na statywach, minimum 2 odsłuchy, oraz obsługa akustyka.

Na repertuar składają się następujące piosenki:

 1. DUDUŚ wiązanka piosenek Jerzego Dudusia Matuszkiewicza ze znanych polskich filmów i seriali
 2. CHANSON D’AMOUR piosenka z repertuaru Manhattan Transfer w polskiej wersji
 3. LIST piosenka ze spektaklu “Złe Zachowanie”

Piosenki z lat 70.:

 1. KISSES FOR ME
 2. HASTAMANANA
 3. SAMBA SIKORECZKA
 4. 20 LATKI

Piosenki z musicalu “Kwiaty we włosach” w reż. A. Strzeleckiego:

 1. NAJPIĘKNIEJSZA
 2. KIEDY MNIE JUŻ NIE BĘDZIE
 3. NIE JESTEŚ SAMA
 4. SERCE WRÓĆ

      Piosenki z lat 60.:

 1. PODOBASZ MI SIĘ BARDZO
 2. JESIEN IDZIE PRZEZ PARK
 3. ANNA MARIA
 4. HISTORIA JEDNEJ ZNAJOMOŚCI
 5. NIKT NA ŚWIECIE NIE WIE
 6. SZEPTEM
 7. BUTTERFLY
 8. SERWUS P. CHIEF
 9. LOKOMOCYJNA

Mama ciao mel. i sł. popularne
Lato, lato
W. Krzemiński, J. Kern
Wesoły pociąg
M. Sart, K. Winkler
Wio koniku
J. Garaj, J. Sztatler
Cicha woda
E. Rozner, J. Kern
Po ten kwiat czerwony
J. Wasowski, B. Brok
Jedziemy autostopem
M. Święcicki, J. Głowacki

 1. NA DANCINGU
 2. KONIK NA BIEGUNACH
 3. BIEDRONECZKI

Jabłuszko pełne snu B. Klimczuk, T. Urgacz
Parasolki
P. Hertel, J. Słowikowski
Rudy rydz
B. Klimczuk, A. Hofper
Bal Arlekina
J. Janikowski, W. Patuszyński
Biedroneczki
A. Markiewicz, A. Tur, A. Sell
Mały Książę
R. Poznakowski, K. Dzikowski
Kaczuszka i mak
Mascheroni, M. Wojnicki

 1. EL BAYO

Chcesz zorganizować koncert Kwartetu Rampa?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com