POLECAMY

Kurna Chata wykonuje muzykę inspirowaną polskim folklorem muzycznym różnych regionów. Ciekawe aranżacje, charakterystyczne brzmienie oraz ekspresja artystyczna sprawiają, że muzyka zespołu odbierana jest przez publiczność żywiołowo i z ogromnym zainteresowaniem. Ciekawym wzbogaceniem oferty zespołu jest próbą połączenia wielowiekowej tradycji z brzmieniami elektronicznymi, można tu usłyszeć brzmienia raga, dancehall, dubstep i dźwięki industrial. Intencją tego „eksperymentu” jest zainteresowanie i uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno polskiej muzyki ludowej.
W czerwcu 2016 zespół reprezentował Polskę na Folk Festival Calella w Hiszpanii jako jedyny zespół z Polski wśród 35 grup z całego świata. W festiwalu wzięło udział 1250 uczestników. Kurna Chata zagrała 3 koncerty na głównej scenie w Calella niedaleko Barcelony i 2 koncerty w Barcelonie.
W szczecińskiej filharmonii odbyła się I edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych, gdzie spośród ponad 30 zespołów z całej Polski, Kurna Chata zdobyła III miejsce.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kurna Chata? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com