POLECAMY

Projekt KUKI PAU powstał początkiem 2011 r. roku na bazie sokołowskiego zespołu Wolfgang. W lutym w studiu Radia Katowice powstała promocyjna EPka zespołu. Muzyka Kuki Pau to efekt wielu poszukiwań muzycznych z dominującymi rytmami muzyki SKA. Pierwszy koncert zespół zagrał w maju na Juwenaliach Rzeszowskich. Stosunkowo szybko jak na młody projekt materiał spotkał się z uznaniem krytyków muzycznych na kilku największych festiwalach muzycznych w Polsce.
Miłym zaskoczeniem była decyzja jury festiwalu reggae w Ostródzie o zakwalifikowaniu sokołowskiego zespołu do finału przeglądu młodych zespołów (łącznie dostało się 5 zespołów). Warto zaznaczyć, że Ostróda Reggae Festival jest największą imprezą Reggae w Polsce, na którą co roku przyjeżdżają tysiące fanów tej muzyki z całego kraju i nie tylko.
Kolejnym sukcesem zespołu było zakwalifikowanie się do finału Cieszanów Rock Festiwal. Jednogłośną decyzją jury KUKI PAU otrzymało I nagrodę. „Występ zespołu Kuki Pau był najbardziej żywiołowym występem Przeglądu, dopracowanym w najdrobniejszym szczególe. Dziewięciu muzyków idealnie współpracowało ze sobą na scenie. Występ porwał zarówno jury jak i publiczność – uzasadnia werdykt Artur Tylmanowski, rzecznik prasowy festiwalu i jednocześnie przewodniczący jury” (Zamość onLine).
Początkiem września zespół zagrał na kolejnym dużym festiwalu GRAMY w Szczecinie. Decyzją komisji festiwalowej (w skład której wchodzili m. in. znany krytyk muzyczny Wojciech Hawryszuk, Piotr Stelmach z „radiowej Trójki”, czy Piotr Banach – znany z projektów Hey i Indios Bravos) zespół KUKI PAU został zakwalifikowany(spośród 270 wykonawców) do grona 25 zespołów, które zagrały na Szczecińskiej scenie. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla tak młodego projektu muzycznego. Koniec września przynosi kolejny sukces dla zespołu. Większością głosów Jury Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów – Rockowa Noc w Rzeszowie – KUKI PAU zdobywa Grand Prix !

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kuki Pau? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com