POLECAMY

Krzysztof Zalewski – Brejdygant, znany także jako Zalef – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Jest synem aktora Stanisława Brejdyganta. Uczęszczał do podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu i perkusji. W dzieciństwie uczył się także gry na gitarze. Przez kilka lat był gitarzystą w lokalnym zespole Loch Ness.

W 2002 roku Zalewski zgłosił się na casting do programu Idol. Przeszedł przez wszystkie etapy programu i ostatecznie zwyciężył całą edycję, zdobywając 51% głosów telewidzów. Wszystkie występy Zalewskiego w finale charakteryzowały się hardrockowym i heavymetalowym klimatem. Swój udział w programie określał jako „manifestację rocka”. Nagrodą w programie był kontrakt płytowy z wytwórnią BMG Poland. W programie zaprezentował piosenki z repertuaru takich wykonawców jak: Bruce Dickinson, Deep Purple, Iron Maiden, Dżem, Donna Summer, The Beatles, Elvis Presley, Eugeniusz Bodo i Wilki. W finale piosenkarz wykonał interpretację utworu „Jeremy” amerykańskiego zespołu Pearl Jam.

W 2004 roku na mocy wygranego kontraktu wydał debiutancki album studyjny zatytułowany Pistolet. Płyta sygnowana jest pseudonimem Zalef, który stanowił także nazwę towarzyszącego piosenkarzowi zespołu. W skład formacji wchodzili byli członkowie zespołu Loch Ness. Debiut był promowany singlami „What I Am” oraz „Znikam”. Teksty do kilku piosenek napisała piosenkarka Katarzyna Nosowska.

W 2007 roku wyruszył w trasę koncertową wraz z zespołem Nie-bo, który współpracował już z takimi artystami jak: Ewelina Flinta, Artur Gadowski, Robert Gawliński czy Piotr Cugowski. W międzyczasie dwukrotnie wystąpił w telewizyjnym show Janusza Józefowicza Przebojowa noc i Złota sobota.

W 2009 roku wspierał zespół Hey na instrumentach klawiszowych podczas trasy koncertowej promującej album Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!. Tego samego roku zadebiutował jako aktor na planie filmu Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać, gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława „Roja” Dziemieszkiewicza.

W 2010 roku wraz z liderem zespołu Pogodno – Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem skomponował piosenki do filmu animowanego Jeż Jerzy.

Po kilkuletniej przerwie, 12 listopada 2013 roku powrócił z albumem Zelig. Współtworzył przebój „Armaty” projektu Męskie Granie Orkiestra 2015. Kolejna solowa płyta zatytułowana Złoto ukazała się 18 listopada 2016. Materiał promował teledysk „Miłość miłość”, będący zapisem happeningu nawiązującego do twórczości Mariny Abramović z udziałem Natalii Przybysz.

W 2016 roku miała miejsce premiera filmu Historia Roja w reż. Jerzego Zalewskiego, w którym Zalewski zagrał główną rolę.

Chcesz zorganizować koncert Krzysztofa Zalewskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com