POLECAMY

Piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Wokalista zespołu Trubadurzy, artysta solowy od 1973 r. Wylansował wiele znanych przebojów. Jego twórczość łączy elementy rock and rolla, country i rhythm & bluesa.
W 1973 r. rozpoczął karierę solową. Jako artysta solowy w latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in: Parostatek, Pokochaj moje marzenia, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Ostatni raz zatańczysz ze mną. Wielokrotnie występował na festiwalach w Opolu, Sopocie i Kołobrzegu. Koncertował we wszystkich krajach Układu Warszawskiego oraz w Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii i Irlandii. Jego twórczość z lat 70. była przez niektórych krytyków oceniana jako kicz, cieszyła się jednak dużą, autentyczną popularnością, która przetrwała próbę czasu.
Pod koniec lat 90. XX w. zmienił swój image z “dyskotekowego playboya” na “dojrzałego artystę w średnim wieku, promującego wartości rodzinne” i z sukcesem wrócił na rynek lansując takie przeboje jak Jestem sobą, Wiarygodny, Bo jesteś Ty, duet z Andrzejem Piasecznym Przytul mnie życie i z Edytą Bartosiewicz Trudno tak (razem być nam ze sobą…). Współpracował też z Muńkiem Staszczykiem, Goranem Bregoviciem i Norbim, a ostatnio Rodem Stewartem.

Swoje 60. urodziny Krzysztof Krawczyk uczcił wydaniem płyty “Tacy samotni”. Album został nagrany przy współpracy z Robertem Kalickim i Wiesławem Wolnikiem. Krążek promuje piosenka “Tylko ty, tylko ja”, do której powstał teledysk.

Chcesz zorganizować koncert Krzysztofa Krawczyka?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com