POLECAMY

Krywań z Zakopanego to najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spiszu. Wyjątkowy zespół na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, bez wątpienia numer jeden w swoim gatunku muzycznym. W 1994 roku powstaje przebój zatytułowany „Szalała, szalała”, utwór znany i lubiany nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Grany przez wszystkich: od typowej, komercyjnej, knajpy, poprzez dyskoteki, aż do wielkich scen i renomowanych festiwali!
Piosenki takie jak „Szalała, szalała”, „Orawa”, „Stary dziod”, „Po dwa”, „Jare zytko”, „Tęskne śpiewanie”, „Góralski rap”, „Sokole, Sokole”, „Idzie woda, idzie”, „Po 4”, „Bez wójtowe pole” czy liryczne „Co sie stało Boze” są wielkimi przebojami zespołu, których wykonania lub bisowania na każdym koncercie dopomina się publiczność.
„Krywań” to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, pełen dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji. Jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup, która do dzisiaj utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. „kasowych” zespołów obok takich gwiazd, jak: Zakopower, Golec uOrkiestra, BRAThANKI czy Trebunie-Tutki. To rozpoznawalne brzmienie i swoisty styl muzyki. Sceniczny, góralski show porywający do wspólnej zabawy. Wielki nacisk na warstwę tekstową (ludowe przekazy ustne) i muzykę (stare melodie i nuty z Podhala, Orawy czy Spiszu). Przeboje zespołu promują polską kulturę wsi, jej piękno, witalność i prostotę dumnych, twardych ludzi. Ukazują wieś podhalańską i jej życie, z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem. Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie i nacji, honor i uczciwość – to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.
Krywań bawi i uczy młodzież tego, co kiedyś było wstydliwe – utożsamiania się z wsią polską, wyzbycia się małomiasteczkowego wstydu, doceniania „korzeni” i poczucia wartości. Poprzez liryczne, piękne teksty ballad góralskich opowiada o miłości i prostocie uczucia, o pięknie, które należy chronić i pielęgnować.

Zespół występuje w składzie: Halina Jawór – śpiew, Ryszard Jawór – gitara basowa, śpiew, Franciszek Seman – instrumenty klawiszowe, śpiew, Tadeusz Stasik „Michałek” – skrzypce, Maciek Gruchacz – gitara akustyczna, gitara elektryczna, Kamil Cudzich – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Krywań?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com