POLECAMY

Kruk (Czarek Krukowski) i Blacha (Wojtek Blaszko) to duet taneczny z Podlasia.

Aby odnieść sukces w programie takim jak “Mam talent!” trzeba zaskoczyć swoim występem tak widownię jak i (a może przede wszystkim) jurorów. Warunek ten z pewnością spełnił artyści z duetu Kruk i Blacha, którzy do łez rozśmieszyli jurorów swoją dopracowaną do perfekcji umiejętnością naśladowania rozmaitych odgłosów.

Wojciech Blaszko – „Blacha”:
Swoje pierwsze kroki na parkiecie stawiał w 1993r. w rodzinnym Grajewie skąd pochodzi prawie cała grupa „Fair Play Crew”. Od tego czasu zmieniło się prawie wszystko, a sam Wojciech Blaszko swoją pasją do tańca i umiejętnościami zdążył już zainspirować setki, jak nie tysiące młodych pasjonatów tańca. W 2004r. rozpoczął drogę po swoje największe sukcesy biorąc udział w licznych projektach teatralnych min. w pierwszym projekcie hip hopowym “12 Ławek” i
musicalu “Fame”. Dwa lata później wraz ze swoją grupą stworzył niesamowity spektakl teatralny „Morosophus”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz został doceniony na międzynarodowych festiwalach teatralnych, gdzie zdobył liczne wyróżnienia i nagrody. Sukcesami Wojciecha Blaszko oraz samego „Morosophusa” było wyróżnienie otrzymane przez Ministerstwo Kultury w 2007r. za inicjatywę społeczno – artystyczną, główna nagroda na międzynarodowym festiwalu “Bruk Festival”, II miejsce na “Festivalu Sztuki Eksperymentalnej” w Kairze. W międzyczasie brał udział w budowaniu choreografii i specjalnych pokazów na największe wydarzeniach muzyczne w kraju i zagranicą. Tworzył choreografie i występował m.in na “Festivalu im. Jana Kiepury” Bogusława Kaczyńskiego, w “Tanecznym Projekcie dla Polonii” wystawianym w Teatrze Kopernik w USA, międzynarodowym show multimedialno – tanecznym “Vichry”, Finałach „Miss Polski”, Festiwalu Top Trendy 2005, Eurowizja 2006-2008, pokazach najlepszych projektantów świata mody m.in. Dagmary Czarneckiej. W środowisku tanecznym znany jest przede wszystkim jako świetny tancerz breakdance i funkstyles. Od początku lat 90-tych właśnie w tym stylu tanecznym osiągnął najwięcej sukcesów, nie tylko na scenie krajowej, ale również międzynarodowej. W 2009 r. na ekrany kin weszła pierwsza w Polsce taneczna produkcja – film „Kochaj i tańcz” z jego udziałem. W 2009 r. „Blacha” był też choreografem w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”.
Cezary Krukowski – „Kruk”:
To najbardziej utalentowana i wszechstronna postać polskiej sceny. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął na początku lat 90. Od tamtego czasu nieustannie osiąga sukcesy, a dzięki systematycznej pracy i niewyczerpanej potrzebie rozwoju przygoda z tańcem szybko zamieniła się w sposób na życie.
Kruk to doświadczony popper i bboy. Na swoim koncie ma m.in 1 miejsce w walkach 1 vs 1 w Londynie –„true down 2005”. Jego wiedzę i doświadczenie doceniają organizatorzy najbardziej prestiżowych wydarzeń tanecznych – zasiadał w jury obok takich tancerzy jak Ken Swift – Rock Steady Crew (USA) i Salah (Francja). W 2006 roku zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w spektaklu “Morosophus”. Zagrał w nim główną rolę, a na spektakl spadł deszcz nagród m.in: Złote Klucze i nagroda Ministra Kultury. Po sukcesie “Morosophusa” Kruk na dłużej zadomowił się w teatrze muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Zagrał tam główną rolę w legendarnym musicalu “Fame” oraz w musicalu “Footloose”. Po nim przyszedł czas na rolę filmową – w pierwszej polskiej produkcji o tańcu – „Kochaj i tańcz”. Kruk jest pasjonatem Dj-ingu. Miłość do muzyki i tańca to fundament jego sukcesu! Razem z „Blachą” jest finalistą II edycji show TVN – „Mam talent”. Wyjątkowy performance duetu został bardzo wysoko oceniony przez widzów i jury.

Chcesz zorganizować występ Kruka i Blachy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com