POLECAMY

Początek powstania formacji to 2000 rok jeszcze pod nazwą Krzysztof Jerzy Krawczyk. Powstaje debiutancka płyta pt: „Ciągle Pędzimy”, którą w 2002 roku wydają Polskie Nagrania (w 2008 r. krążek miał swoją reedycję). W 2003 r.za namową Stanisława Cejrowskiego zespół zmienia nazwę na KGBand (Krawczyk Grand Band) i zaczyna od nowa swoją przygodę muzyczną. Składy się zmieniały, grali znani muzycy tacy jak Robert Hajduk, Piotr Jełowicki, Zbigniew Frankowski oraz grający do dzisiaj Zbigniew Niko Nikodemski i leader Krzysztof Jerzy Krawczyk. W 2005 roku zespół nagrał drugą płytę pt: „Sprzedawca wiatru”. Do tego projektu leader zaprosił znane osobowości artystyczne, między innymi: Marka Gaszyńskiego, Mariana Lichtmana, Bogdana Loebla oraz niezapomnianą Mirę Kubasińską, z którą to zespół nawiązał później stałą współpracę.
W międzyczasie zespół koncertował w Polsce i za granicą razem z Mirą i dokonał pierwszych po 20 latach nagrań z artystką. Na przełomie 2005-2006 roku miała ukazać się na 40-sto lecie pracy twórczej artystki jej płyta z KGBand’em, która miała być medialnym powrotem gwiazdy po latach milczenia. Niestety los chciał inaczej. Śmierć zmieniła plany, Mira odeszła nagle na drugą stronę tęczy. Zostało nagranych kilka utworów i w połączeniu z ostatnim koncertem Krzysztof.J.Krawczyk z Niko w hołdzie dla artystki w 2007 roku wydaje płytę pt: „MIRACLE’, której tytuł wymyślili słuchacze trójkowego Mini Maxu – Piotra Kaczkowskiego. Po śmierci nastąpiły następne zmiany w zespole i tak zaproszeni zostali: Gerard Klawe, Marcin Saktura, Bartek Papierz. W międzyczasie dołączyła znakomita wokalistka Katarzyna Kołodziejczyk i Monika Maślińska. W 2010 roku powstał krążek „Marynarze szos” (piosenki o kierowcach z tek. Ryszarda Ulickiego), ciekawostką jest udział Krzysztofa Krawczyka z Trubadurów, jak i jego kolegów. 2013 rok to jubileusz 10-lecia zespołu i okolicznościowe wydawnictwo z tym związane pt: ”KGBand 2003-2013 X-lecie”. Formacja dalej gra koncerty, tworzy nową muzę i bierze udział w różnych projektach muzycznych min. Festiwal Marynarze Szos, Festiwal Kobiet Mirakle,  „Skamieniały Las 1914-1918”, „Mira na obu brzegach tęczy” – w tym wydarzeniu jako gwiazda bierze udział Grażyna Łobaszewska.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Krawczyk Grand Band?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com