POLECAMY

1987 r. – Kraków, powstaje zespół country KONWÓJ, który do dziś koncertuje z muzyką country na terenie całej Polski i poza jej granicami.

Długo trzon grupy stanowią: T. Majrzchak, E. Nazim, D. Czarny. To dzięki nim ukształtował się obecny profil muzyczny zespołu. W tym czasie z zespołem współpracuje kilkunastu muzyków, m.in.: K. Gabłoński (voc., git.solo.), B. Kołodziej (git.solo), M. Morawiec (git.bas.), R. Klepacz (git.bas.), A. Mrowiec (perkusja), W. Wójcicki (klawisz), A. Staszczak (git.bas.), J. Łakomska (wokal, skrzypce). Były to początki wizyt zespołu KONWÓJ niemal na wszystkich ważniejszych Piknikach Country: w Mrągowie, Lesku, Siemianowicach Śląskich, Bydgoszczy, Stargardzie Szczecińskim, Warszawie, Kielcach.
Prezentacje muzyczne zespołu KONWÓJ to nie tylko Pikniki Country: koncertuje na mniejszych, lokalnych imprezach typu: biesiady rodzinne, festyny, święta miast i miasteczek, imprezach dla firm, w ramach występów plenerowych i w salach widowiskowo-koncertowych.
2008 r. – to nowe oblicze zespołu KONWÓJ: gra country prawie we wszystkich jego odmianach: standardy, cajun, western-swing, country-blues, pop, rock, nie zapominając o własnych, polskojęzycznych kompozycjach z tekstami Krisa Cedro. Często koncerty wzbogacane są występami grup tanecznych w stylu country.

Zespoły: Perfect, Kombi, Łzy, Dżem, Wilki, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Bajm i inne, to gwiazdy polskiej estrady, z którymi KONWÓJ wspólnie koncertował.
Zespół KONWÓJ to profesjonalni muzycy: wykształcenie muzyczne oraz duże obycie estradowo-sceniczne gwarantuje muzykę w najlepszym wydaniu.
Kompozycje grupy znalazły się na składankach MC z serii Polskie Trucker Country (1994, 1997) i na składance CD pt. Mrągowo ’89.
W 2001 r. grupa nagrała krótkie demo (“To tylko opowieść”, “Drogowy trans”, “Konwój”), po czym wydała interesującą płytę pt. “Kolędy Country”, zawierającą country’owe interpretacje polskich kolęd.
KONWÓJ brał też udział w programach TV Katowice “Country Bar”, a jego nagrania prezentowane były w audycjach radiowych Korneliusza Pacudy, Antoniego Krupy, które znajdują się również na kasetach “Polskie Trucker Country ’94” i “Polskie Trucker Country ’97” oraz na płycie CD “Mrągowo ’89”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Konwój?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com