POLECAMY

Trio Konop/Szymanowski/Afanasjew jest wynikiem poszukiwań niestandardowego brzmienia, jakie daje połączenie głosu, skrzypiec oraz wibrafonu. Ten niecodzienny skład pozwala na poszerzenie wachlarza brzmień i niestandardowe podejście do dobrze znanych standardów muzyki jazzowej. Zespół specjalizuje się w przedstawianiu polskich przebojów lat 80. w nowej, świeżej odsłonie. 

Zespół występuje w składzie:

Adela Konop – śpiew

Maciej Afanasjew – skrzypce

Karol Szymanowski – bass vibe

Karol Szymanowski– czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce i Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie na polu muzyki jazzowej, lecz także współpracuje z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Dzięki stworzonej przez siebie, sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne.

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu oraz New York Jazz Academy. Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach.

Adela Konop – wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską, czy Grażynę Łobaszewską. Doświadczenie sceniczne zdobywała również w telewizyjnych programach muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music” (z zespołem Adelibanda) oraz „Mam Talent!” (z zespołem Adelibanda).

Chcesz zorganizować koncert trio Konop/Szymanowski/Afanasjew?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com