POLECAMY

Koncert autorski Urszuli Pakuły „POKOLENIE JPII” o Papieżu Janie Pawle II, szacunku do ludzi, do symboli, wartościach , tolerancji, rocznicy katastrofy 10.IV.

W programie : różne piosenki (sprawdzone na 80 koncertach!) i różne klimaty:

* „RAP O JANIE PAWLE II” – na wesoło , dzieci skandują refreny : ”To jest rap o naszym Papieżu, On pokazał nam, że warto w coś wierzyć, to jest rap o człowieku świętym, który przez Ojca był do nieba wzięty!”, Nawiązanie do różnych okresów życia Karola Wojtyły (pisarz, poeta, aktor, podróżnik, poliglota)

*SZANUJMY NASZE SYMBOLE-NA ULICY, W PRACY i W SZKOLE – pogodna piosenka *JESTEŚMY POLAKAMI – piosenka patriotyczna połączona z pląsem, wspólny śpiew, pląs

*OLE, OLA ,POKOLENIE JPII – żywiołowa, dynamiczna, z pomponami, ” Nie będę bić kolegi, nie będę go przezywał, pomogę koleżance i pani przedszkolance. Szanujmy innych ludzi, tak chciał Jan Paweł II,, te słowa pamiętajmy i refren zaśpiewajmy: Ole Ole Ole, Ola Ola Ola, my jesteśmy pokoleniem JPII”

*Z CIEKAWOŚCIĄ PATRZYMY NA ŚWIAT” liryczna o Papieżu, wartościach

*PIOSENKA O CZĘSTOCHOWIE– wesoła, rytmiczna zabawa z maszerowaniem

*CZY ANIOŁY CHODZĄ DO SZKOŁY – pogodna , o szacunku do kolegów i koleżanek (Czy Anioły chodzą do szkoły, czy Anioły są wśród nas. Rozejrzyjmy się uważnie dokoła, bo Anioły są w każdym z was//Anioł zawsze ma dla ciebie dobre słowo, Anioł zawsze się zachowa honorowo, Anioł zawsze będzie czysty i zadbany, choć nie zawsze bardzo modnie jest ubrany)

*TOLERANCJA– cyt. ”Tolerancja – innym ludziom pomagamy, tolerancja – z innych się nie wyśmiewamy”o niepełnosprawnych, chorych, osobach różnych wyznań i narodowości,

*PAMIĘTAMY, BO JESTEŚMY POLAKAMI – wzruszająca, upamiętniająca rocznicę katastrofy 10.IV, spokojna, liryczna, do wspólnego śpiewania cyt. „Są takie chwile w życiu narodów, wojny, powodzie i klęski głodu. Są katastrofy i chwile smutku, kiedy płaczemy po cichutku. REFREN: Pamiętamy, pamiętamy, bo jesteśmy Polakami”, Dzisiaj w rocznicę hołd im składamy i pod pomnikiem kwiaty składamy, Te wydarzenia będziemy pamiętać, dziś przyrzekają chłopcy, dziewczęta. Pamiętamy….” (bez polityki!)

*BARKA – na zakończenie – wspólne wykonanie ulubionej piosenki Papieża Jana Pawła II

PROGRAM SPECJALNIE NAPISANY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

KONCERT MOŻE SIĘ ODBYĆ W KOŚCIELE LUB W PLENERZE.

Czas trwania około 60 min.

Chcesz zorganizować Koncert “Pokolenie JP II”?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com