POLECAMY

Zespół Kombii powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Z różnych przyczyn nie został zaproszony do współpracy Sławomir Łosowski (czwarty założyciel Kombi). Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Zespół po raz pierwszy publicznie wystąpił w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział Kombii w „Szansie na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert Kombii miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas Kombii zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

Przełom lat 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę, która ukazała się we wrześniu 2004 roku. Premiera płyty Kombii „c.d.” miała miejsce 25.10.2004 r. Utwór „Sen się spełni” jaki znalazł się na tym krążku odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy Kombii. W kwietniu płyta „c.d.” otrzymała status Złotej Płyty. Również w tym czasie pojawił się drugi singiel „Pokolenie”. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał SuperJedynkę w kategorii „Album Roku – pop” za płytę „c.d.”. Po dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem, płyta „c.d.” otrzymała status Platynowej Płyty, która została wręczona w czerwcu podczas festiwalu TOPtrendy.

W 2006 r. Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta obchodzili 30-lecie pracy artystycznej. W tym czasie, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album „c.d.” pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie Kombii zagrało recital pod hasłem „Pokolenie KOMBII”. Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę „c.d.” podczas Gali Eska Music Awards.

Początek 2007 r. to bardzo intensywna praca nad nową płytą „Ślad”. 4 maja w stacjach radiowych pojawił się singiel o tej samej nazwie, promujący nową płytę. 15.06.2007 r. miała miejsce premiera krążka „Ślad”, który osiągnął status Złotej, a następnie Platynowej Płyty.

14.08.2008 r. miała miejsce premiera albumu „D.A.N.C.E.”. Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów Kombii. Wiosną 2009 r. w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. Jesienią wspólnie zaczęli pracę nad nowym materiałem. Efektem była płyta „O miłości” w maju 2010 roku. Pierwszym singlem jest utwór „Gdzie jesteś dziś”, a drugim „Zaczaruj mnie”.

W 2011 roku Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk będą obchodzili 35-lecie pracy artystycznej.

20 listopada został wydany nowy album Kombii pt. „Electro acoustic live”. Jest to wydawnictwo CD/DVD koncertowe, na którym znalazły się wybrane utwory zarejestrowane 12 października podczas koncertu zespołu w Sali Kongresowej w Warszawie. Był to specjalny, elektroakustyczny koncert zespołu – nowe aranżacje, nowe akustyczne brzmienie. Zestaw największych przebojów Kombii w wersjach koncertowych. Od marca 2013 r. na instrumentach klawiszowych zaczął grać Wojtek Horny.

6 Maja 2014 r. miała miejsce premiera krążka „Wszystko jest jak pierwszy raz”.

2016 r. to jubileusz 40-lecia duetu Skawiński & Tkaczyk, czyli cztery dekady efektów współpracy kultowego duetu. 19 lutego tego samego roku miała premierę płyta „Kombii Symfonicznie”. Album jest zapisem niezwykłego koncertu, który odbył się 22 września 2015 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Zespół wykonał swoje największe przeboje w nowych aranżacjach autorstwa Jacka Piskorza oraz Pawła Dampca z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Sesja nagraniowa i koncert były nagrodą przyznaną przez Radiową Jedynkę w konkursie „Super Premiery” podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku. Wydanie płyty zbiega się z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. 27 września 2017 r. odbyła się premiera książki „Królowie życia”, będącej zapisem dziejów 40-letniej pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kombii?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com