POLECAMY

Polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku, jako Kombi. Nazwa zespołu pochodzi od kombinacji różnych stylów muzycznych. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fusion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych.

Muzyka zespołu bliska jest stylom elektro-rock i synth pop. Kombi było jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dekady lat 80. Charakterystyczne dla zespołu jest to, że poza piosenkami wykonuje także wiele utworów instrumentalnych.

Do najpopularniejszych piosenek zespołu zalicza się m.in.: „Black and White”, „Hotel twoich snów”, „Jej wspomnienie”, „Kochać cię – za późno”, „Królowie życia”, „Linia życia”, „Nie ma zysku”, „Nasze rendez – vous”, „Przytul mnie”, „Słodkiego miłego życia”, „Za ciosem cios”.

Najpopularniejsze utwory instrumentalne zespołu to „Cyfrowa gra”, „Komputerowe serce”, „Bez ograniczeń”, „Taniec w słońcu”, „Wspomnienia z pleneru” czy „Zaczarowane miasto”.

Zobacz także: Sławomir Łosowski.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kombi? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com