POLECAMY

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Krakowianka wielokrotnie brała udział w ważnych przedsięwzięciach muzycznych. To wokalistka wykonująca fado – nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i po portugalsku, opowiada o saudade, utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia i portugalskiej wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak i oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców fado – m.in. królowej fado Amálii Rodrigues czy Dulce Pontes. Dzięki jej koncertom można przeżyć niezapomniane emocje oraz przenieść się na moment do innego świata.

Zadebiutowała w 2005 roku, by już rok później zdobyć Grand Prix 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, otrzymując równocześnie Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut. Wokalistka może poszczycić się także m.in. laurem 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku OFPA czy 2. Festiwalu Twórczości Marka Grechuty –  Korowód. Ma na koncie również dwukrotny występ na Międzynarodowym Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach, występ na X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie oraz udział w II Międzynarodowym Festiwalu Fado de Catalunya 2013 w hiszpańskiej Lleidzie. Miała okazję współdzielić scenę z takimi gwiazdami jak João de Sous, Anna Maria Jopek czy Grzegorz Turnau. Ze swoim recitalem Tudo isto é fado aktywnie promuje muzykę fado w Polsce.

Artystka brała udział w 8. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” w Telewizji Polsat. Została również zaproszona na międzynarodowy festiwal Inter Fado w Katalonii.

Skład zespołu:

Marek Bazela – fortepian, Gertruda Szymańska / Łukasz Kurzydło – instrumenty perkusyjne, Witek Góral – gitary, Marcin Hilarowicz – gitary

Chcesz zorganizować koncert Kingi Rataj? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com