POLECAMY

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”, “Supermenka”, “Na językach”, “Testosteron”, “Prawy do lewego”, “Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny “Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta został świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów.

Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową (“Kayah i Bregović”, “Transoriental Orchestra), klubową (“Zebra”, “JakaJaKayah”, “Stereo typ”), soulową i jazzową (“Kamień”, “Skała”), a nawet klasyczną (“Kayah & Royal Quartet”). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu “MTV Unplugged”, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płytą podsumowującą pierwszy etap działalności artystycznej Kayah był dwupłytowy album “The Best and The Rest” wydany w 2005 roku, którym artystka jednocześnie pożegnała się z byłą wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej KAYAX, którą założyła wspólnie ze swoim wieloletnim menedżerem i przyjacielem – Tomikiem Grewińskim. W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Firma ma na koncie już ponad 90 publikacji muzycznych i książkowych.

Propozycje koncertów:

Kayah The Best

Największe i najbardziej znane przeboje Kayah w różnych aranżacjach.

Kayah Unplugged

Największe przeboje Kayah w bardziej spokojnych i eleganckich aranżacjach. Poza tradycyjnym zespołem Kayah, muzykom towarzyszy także kwartet smyczkowy.

Kayah i Royal Quartet

Specjalny projekt o charakterze “world music”, synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Kayah śpiewa po polsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku oraz w języku jidysz i ladino, a muzycy grają na orientalnych instrumentach jak cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wielu innych.

Kayah & Marcin Wyrostek

Kayah & Marcin Wyrostek & Coloriage

Zakopower z gościnnym udziałem Kayah

Oferta Świąteczna:

Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Kayah. Nowe, zaskakujące aranżacje to idealna propozycja cudownego, zimowego koncertu. Trudno byłoby znaleźć przeciwników opinii, że Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Z tej okazji Kayah przygotowała wyjątkowy repertuar muzyczny, który zainteresuje słuchacza w każdym wieku. Któż bowiem nie tęskni do otulonych białym puchem, pachnących aromatycznymi potrawami Świąt, gdy w otoczeniu najbliższych można cieszyć się wspólnym czasem.

Chcesz zorganizować koncert Kayah?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com