POLECAMY

Pochodzi z Belgii. Urodziła się w 1980 roku w Meerhout i naprawdę nazywa się Katrien Verbeeck. Jako nastolatka pobierała lekcje muzyki u swojej ciotki, która wykładała w konserwatorium. Kate grała na gitarze i fortepianie. Uczęszczała także do szkoły plastycznej. Jako wokalistka zadebiutowała w wieku 16 lat. Początkowo występowała w lokalnych klubach z gitarą, śpiewając piosenki z repertuaru Alanis Morissette, 4 Non Blondes, Pointer Sisters lub Arethy Franklin. Współpracowała także w miejscową pop – grupą Melt.

W 2000 roku Kate rozpoczęła współpracę z dwoma producentami: Andym Janssensem i Philem Wilde’em (producentem i autorem piosenek 2 Unlimited). Ich pierwszym wspólnym utworem był singiel „Scream for More”. Dzięki tej piosence w 2001 roku o młodej wokalistce usłyszeli fani muzyki w Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i na Wyspach Brytyjskich. Jako kolejny singiel, jeszcze w tym samym roku, został wydany utwór „UR (my love)”. Jednak to jej francuskojęzyczny utwór „Desenchantee” okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! „Desenchantee” to nowa wersja przeboju Mylene Farmer.
W połowie 2002 roku ukazał się długo oczekiwany, debiutancki album Kate Ryan, zatytułowany „Different”. Krążek zawiera 12 utworów i 3 bonusy – francuskojęzyczne wersje piosenek nagranych w oryginalnej wersji po angielsku.
Od tego czasu Kate sporo podróżowała, dając mnóstwo koncertów w różnych zakątkach Europy. Prawie cały stary kontynent szalał przy jej trzech wielkich hitach – „Deseechante”, „Libertine” i „Scream for more”. Płyta „Different” jak dotąd sprzedała się w ilości miliona egzemplarzy.
W maju 2004 roku ukazał się drugi album wokalistki, zatytułowany „Stronger” i zgodnie z tytułem, aplikował jeszcze większą dawkę tanecznej energii. Album był pilotowany przez singiel z nagraniem „Only If I”.
W 2006 roku wzięła udział w belgijskiej preselekcji do Konkursu Eurowizji, który wygrała i reprezentowała Belgię podczas finału w Grecji. Zaśpiewała tam piosenkę „Je t’adore” i choć nie zwyciężyła – została zauważona przez szerszą publiczność. Na jesieni miała miejsce premiera jej trzeciej płyta – „Alive”. Na krążku znalazły się zarówno taneczne, dynamiczne kompozycje, jak i spokojne i nastrojowe piosenki („Driving Away”, „Wonderland”, ballada „That Kiss I Miss”). Większość tekstów napisała sama Kate, muzykę skomponowali między innymi Niclas Kings, Niklas Bergwall i Yves Jongen.
W 2007 roku wydała podwójny singiel – „Voyage Voyage”/”We All Belong”, którego pierwsze nagranie było coverem z repertuaru Desireless, drugie zaś – oficjalnym hymnem imprezy EuroGames w belgijskiej Antwerpii.
Rok później do sklepów trafiły dwa kolejne nagrania artystki – „L.I.L.Y. (Like I Love You)” oraz „Ella, Elle L’a” – nowa wersja przeboju France Gall sprzed lat. Obie kompozycje znalazły się na nowym albumie Ryan – „Free”, który ujrzał światło dzienne pod koniec maja 2008 roku. Dwa miesiące później fani otrzymali kompilację jej największych przebojów – „Essential”. W sierpniu wystąpiła na festiwalu w Sopocie, gdzie odebrała złotą płytę za sprzedaż krążka „Free” w Polsce. Trzy miesiące później w Monako otrzymała World Music Award w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluxu.
W grudniu 2009 roku ukazał się jej singiel „Babacar”, będący coverem France Gall.

Po ponadrocznej przerwie, w kwietniu 2011 roku ukazał się nowy singel Ryan – „Lovelife”, w której użyty został podkład muzyczny z utworu „Narcotic” grupy Liquido, a później – „Broken” , w którym wystąpił gościnnie raper Narco. Rok później wokalistka wydała singel „Robots”, który zawierał sample z utworu „Living On Video” grupy Trans-X, oraz singel „Little Braveheart”, który artystka nagrała w duecie ze szwedzką piosenkarką Charlotte Perrelli. 25 czerwca tego samego roku wydany został piąty album studyjny artystki – Electroshock, który w dniu premiery znalazł się na 4. miejscu rankingu sprzedaży belgijskiego iTunes. Wokalistka poinformowała także, że Electroshock jest jej ostatnim albumem, a od tej pory planuje wydawania jedynie singli.

W 2012 roku ukazał się singel wokalistki „Run Away”, nagrany w duecie ze szwedzkim DJ-em i producentem muzycznym Timem „Avicii” Berglingiem. Pod koniec sierpnia tego samego roku premierę miał teledysk do kolejnego singla Ryan – „The Next Road”, którego autorem muzyki jest DJ Nano i w którym gościnnie zaśpiewał D-MOL.

Na początku 2013 roku, Ryan nawiązała współpracę z holenderskim DJ-em Robertem Abigailm, z którym nagrała singel „Karma”. Utwór miał swoją premierę internetową 11 lutego. 24 maja tego samego roku wokalistka wydała kolejny singel – „Light in the Dark”, a 9 sierpnia – „Heart Flow”, którego premiera odbyła się podczas World Outgames w Antwerpii.

W sierpniu 2014 roku Ryan wydała francuskojęzyczny singel „Not Alone”, za który dostała prestiżową nagrodę Eurodanceweb Award pokonując 35 innych artystów z Europy oraz zajął 5. miejsce w międzynarodowym plebiscycie OGAE Song Contest. Ponadto „Not Alone” zostało oficjalnym hymnem Wings for Life Run. W styczniu 2015 piosenkarka wzięła udział w belgijskim programie Liefde voor muziek, dzięki któremu wydała trzy nowe single, plasujące się w pierwszej 10 belgijskich list przebojów. 6 lipca 2015 miała premiera najnowsza piosenka wokalistki „Runaway”, a 20 lipca odbyła się premiera klipu do tego utworu. Kate Ryan wystąpiła podczas Sylwestra we Wrocławiu dla ponad 250 tys ludzi. 10tycznia 2016 Ryan wydała nową wersję piosenki pod tytułem Wonderful Life którą w oryginale wykonuje Brytyjski wokalista Colin Vearncombe (Black). Kate Ryan w lutym 2016 roku wyruszyła w trasę koncertową po Azji zatytułowaną Cruise Tour Asia 2016. Ostatnio gościła w Polsce, by promować swoją najnowszą płytę, która ukaże się w 2016 roku. Kate Ryan wystąpiła też w niemieckim programie talent show pt. Dein Song, gdzie zwyciężyła z piosenką pt. „Dance avec moi”. 23 czerwca 2016 premierę miała najnowsza piosenka Kate Ryan Comment te Dire Adieu.

Podczas koncertu dodatkowo może się odbyć SHOW PIROTECHNICZNO-LASEROWY.

Chcesz zorganizować koncert Kate Ryan? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com