POLECAMY

W 1995 roku 18-letnia Kasia wystąpiła w programie Szansa na sukces. Zaśpiewała piosenkę pt. Zamigotał świat i zdobyła pierwsze miejsce. W 1996 roku Anita Lipnicka odeszła z zespołu Varius Manx i jej miejsce zajęła Kasia.
W marcu zespół, już z nowa wokalistką, wszedł do studia S-4, aby nagrać kolejna płytę. W maju ukazał się pierwszy singel Orła cień. Po kilku dniach królował on na listach przebojów. 21 czerwca odbyła się premiera nowego krążka – Ego. 28 czerwca zespół wystąpił na festiwalu w Opolu, gdzie wręczono im Złotą Płytę. W tym samym dniu płyta uzyskała status platyny. Kasia zostaje miło przyjęta przez wszystkich fanów. Wokalistka brała udział w nagraniu albumu Ireny Santor Duety, gdzie wraz z artystką wykonała piosenkę Kamienne schodki. W sierpniu wystąpiła na galowym koncercie laureatów festiwalu Sopot’96. W październiku i listopadzie zespół wyruszył na wielką trasę koncertową. Odwiedził 16 największych miast w Polsce. W trakcie specjalnego koncertu w Warszawie zespół otrzymał multiplatynę za ponad 400 tys. sprzedanych egzemplarzy płyty Ego. W roku 1996 zespół otrzymał “Złoty Mikrofon Popcornu” za przebój roku Orła cień oraz w kategorii: zespół roku. Wręczony zostaje MACHINER dla Kasi, jako debiutantki roku.

W 1997 roku, w lutym odbyła się premiera filmu Nocne graffiti. Promująca soundtrack piosenka “Ruchome piaski” zaśpiewana przez Kasię stała się szybko hitem. Od marca do maja zespół nagrywał kolejną płytę. W kwietniu Kasia została zaproszona do wzięcia udziału w nagraniu dwóch piosenek na płytę Kayah – “Zebra”.
7 września o godz. 12.00 zespół witał zaproszonych gości na dachu jednego z budynków w Warszawie gdzie prezentował swój nowy album. Płyta Endzawiera 14 utworów (piosenka Kiedy mnie malujesz gościła na antenie radiowej i telewizyjnej już od czerwca). 8 września (dzień premiery handlowej) płyta osiągnęła status płyty złotej. Piosenka Czy tak chcesz została włączona do akcji Clean Up The World i ma promować sprzątanie świata przez cały rok. Kasia planowała w tym czasie solowy projekt.

21 maja 1999 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Kasi. Singel Dopiero od jutra, promujący album gościł od marca na listach przebojów. Producentem płyty jest Michał Przytuła. W tworzeniu muzyki pomagali Kasi m.in.: Paweł Żarecki, Krzysztof Antkowiak, Grzegorz Piotrowki. Teksty są autorstwa Kasi, Tomka Wachnowskiego. Dwa teksty do swoich utworów napisała Kayah. W czerwcu Kasia rusza w press-tour po Polsce a potem grała kilkanaście koncertów w całej Polsce.

W marcu 2000 roku zespół Varius Manx wydaje płytę Najlepsze z dobrych z okazji dziesięciolecia powstania zespołu. Płyta zawiera najlepsze utwory z ostatnich lat oraz 4 nowe kompozycje. Płytę promował utwór Teraz i tu. 7 kwietnia w Warszawie (w Sali Kongresowej) odbył się jubileuszowy koncert Varius Manx. W maju zespół miał trasę koncertową razem z radiem RMF FM. Wszystkie koncerty odbywały się pod nazwą: “Majówka Varius Manx i RMF FM”. Varius daje kilka koncertów w wakacje. Kasia rezygnuje ze śpiewania w zespole, jej miejsce zajmuje Monika Kuszyńska, zaś Kasia przygotowuje projekt na drugą, solową płytę.

Na wiosnę 2001 w radio pojawił się cover w wykonaniu Kasi i Michała Żebrowskiego Niepewność, który promuje album aktora Lubię kiedy kobieta nagrany z Kasią, Anną Marią Jopek i Kasią Nosowską. W wakacje odbył się wspólny koncert Kasi i kultowego zespołu “Tangerine Dream” w Warszawie na Moście Świetokrzyskim. Piosenki miały służyć pojednaniu polsko-niemieckiemu. Piosenka nagrana przez Kasię promuje nowy album TG na całym świecie.

Kasia weszła do studia i zaczęła pracę nad nowym albumem solowym. Płyta, została nagrana w studiach we Wrocławiu i Gdańsku, a prace nad nią trwały 3 lata. Produkcją utworów zajął się chłopak Kasi Radek Łuka. Jako, ze wytwórnia BMG nie wierzyła w nagrany materiał, Kasia sprzedała mieszkanie w Warszawie i postanawiała sama wydać album. Przedsmak płyty fani dostają w prezencie gwiazdkowym 2002. Chciałabym być aniołem lansowanej przez Program 3 Polskiego Radia. Piosenką promującą nowy album była Schyłek lata, który swą premierę miał już w połowie lipca jednak zaczął na serio ‘hulać’ na listach przebojów mniej więcej w czasie premiery płyty. Kasia zagrała pierwszy od bardzo dawna koncert w Warszawskim Klubie Qult. Wokół płyty zawrzało: po pierwsze – nagie kobiety w teledysku, po drugie – nagie kobiety na okładce. Ale płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i publiczność. Wokół Kasi i jej muzyki znów zrobiło się głośno. Drugim teledyskiem i singlem z płyty Extrapop zostaje Francuzeczka, promowana, podobnie jak poprzednia piosenka, “niegrzecznym” teledyskiem. Płyta odnosiła sukcesy, również dzięki trzeciemu singlowi “Saint Etienne”, na którym utwór ów pojawia się w wersji francuskiej. Kasia brała też udział w nagraniach płyty ze świątecznymi piosenkami “Święta, Święta” i występowała w licznych programach telewizyjnych (“Kuba Wojewódzki”, “Poplista”, “Spełniamy marzenia”, “Śpiewające fortepiany”, “Bar”, “Szansa na sukces”).

Jej syn, Fryderyk Łuka przyszedł na świat w październiku 2004 roku.

W październiku 2006 miała miejsce premiera płyty wokalistki, zatytułowanej “Mimikra”. Płyta jest nagrana już pod opieką wytwórni EMI MUSIC, a pierwszym promującym ją singlem był utwór “4 ręce”. Drugim singlem z albumu “Mimikra” był utwór “Marzec”, który miał swoją premierę w styczniu 2007, następnym – “W środku myśli”, który startował w polskich preeliminacjach do Sopot Festival 2007, a ostatnim – czwartym – “Jedno zdjęcie z archiwum pamięci”.

Rok 2008 dla wokalistki zaczął się pracowicie. Na początku roku Kasia nagrała utwór Night Club, który znajduje się na ścieżce dźwiękowej do serialu Pitbull. Całość wyprodukował Luka – partner życiowy Kasi. 25 kwietnia premierę miała płyta Martyny Jakubowicz, gdzie jeden z otworów Baby w Meksyku zaśpiewała Kasia. Premiera nowej – czwartej już solowej płyty artystki „Lucy and the Loop” – miała miejsce w 2014 roku.

Chcesz zorganizować koncert Kasi Stankiewicz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com