POLECAMY

Katarzyna Kowalska urodziła się 13 czerwca 1973 roku w podwarszawskim Sulejówku. Ta utalentowana i bardzo popularna polska wokalistka swoja przygodę z muzyką rozpoczęła bardzo wcześnie. Już jako niewielka dziewczynka wygrała festiwal piosenki zuchowej. Czas prawdziwej kariery miał jednak rozpocząć się dla Kasi Kowalskiej już niedługo. Kluczowym dla jej kariery był rok 1993, kiedy jako dwudziestoletnia dziewczyna została zauważona przez Katarzynę Kanclerz reprezentującą wydawnictwo Izabelin Studio.

Młoda artystka była już obyta ze sceną, ponieważ wcześniej współpracowała z takimi zespołami jak Fatum, Hetman czy Evergreen. Latem 1994 roku Kasia Kowalska rozpoczęła pracę w studio nagraniowym. W rezultacie już 18 września 1994 roku nakładem wydawnictwa Izabelin Studio na półki sklepów muzycznych trafił jej debiutancki album pod tytułem „Gemini”. Krążek okazał się wielkim sukcesem młodej artystki i osiągnął prestiżowy status podwójnej platyny. Na płycie znalazły się utwory głównie autorstwa samej artystki, ale na „Gemini” usłyszeć można także covery takich przebojów jak „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, czy też „No Quarter” Led Zeppelin.Kariera Kasi Kowalskiej zaczynała nabierać prawdziwego rozpędu. Pomiędzy 17 czerwca 1995 roku, a 21 września dała ona cztery koncerty w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu oraz Krakowie. Ich zapis złożył się na materiał na drugi album wokalistki- „Koncert inaczej”. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 20 listopada 1995 roku, niebawem powtarzając sukces swojego poprzednika i osiągając status podwójnie platynowej płyty.Rok 1996 przyniósł Kasi Kowalskiej możliwość reprezentowania Polski w konkursie piosenki europejskiej Eurowizja w Oslo. Wystąpiła tam z piosenką „Chcę znać swój grzech (Why should I)” zajmując miejsce czternaste. Jeszcze tego samego roku nagrała piosenkę, która promowała film animowany „Dzwonnik z Notre-Dame”. Jednocześnie poza występem w Oslo oraz piosenką do produkcji Disneya Kasia Kowalka wydała swój trzeci album studyjny o nazwie „Czekając na…”. Krążek, który osiągnął status platynowej płyty promowany był przez dwa single. Pierwszym był utwór „Coś optymistycznego”, natomiast drugim „Tak mi Ciebie brak”.

8 czerwca 1998 przyniósł płytę „Pełna obaw”, która promowana była między innymi przez takie single jak „Co może przynieść nowy dzień” oraz „Wyrzuć ten gniew”. Co ciekawe, ta piosenka posiada ukryty bonus, tak zwany hidden track. Czwarty album w dorobku muzycznym Kasi Kowalskiej został wydany nakładem wydawnictwa PolyGram, nie zaś Izabelin Studio.
„5”, jak sama nazwa wskazuje jest piątym krążkiem nagranym przez artystkę. Wydawnictwem, któremu przypisać należy tę płytę jest Universal Music Polska. Album wydany 13 listopada 2000 roku miesiąc później uzyskał status złotej płyty. Była ona promowana przez single „Nobody”, a także „Być tak blisko”, który zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów.

Minęły dwa lata, a Kasia Kowalska wydała płytę „Antidotum”, która uzyskała status platynowej tak jak pierwsze z jej wydawnictw. Zgodnie z OLiS (Oficjalną Listą Sprzedaży) krążek ten zajmował pierwsze miejsce wśród najchętniej kupowanych albumów.  Najbardziej znanymi piosenkami, jakie znaleźć można na tej płycie są tytułowe „Antidotum” oraz „Pieprz i sól”.
„Samotna w wielkim mieście”, czyli siódmy album studyjny artystki ukazał się w roku 2004 i uzyskał status platynowej płyty. Promowany był przez piosenki „To co dobre”, „Prowadź mnie” oraz „Domek z kart” i przez dwa tygodnie utrzymywał się na miejscu pierwszym OLiS.
Ostatnią płytą, jak do tej pory, w dorobku Katarzyny Kowalskiej jest „Antepenultimate”, które ukazało się na rynku muzycznym 10 listopada 2008 roku. Z wydawnictwa pochodzą między innymi piosenki „Spowiedź” oraz „Maskarada”.
W 1997 roku Kasia Kowalska zagrała jedną z głównych ról w filmie „Nocne graffiti” reżyserii Macieja Dutkiewicza. W tym obrazie artystka wcieliła się w postać narkomanki Moniki.
W ciągu wielu lat trwania kariery muzycznej Kasia Kowalska uzyskała ponad dwadzieścia nagród. Jej płyty wielokrotnie uzyskiwały status platynowych, ona sama zaś stała się laureatką Fryderyków czy SuperJedynek.

Polecamy koncerty Kasi Kowalskiej:

  • The Best Of – widowiskowe i pełne energii koncerty plenerowe,
  • Kasia Kowalska akustycznie – klimatyczne i eleganckie, idealnie sprawdzające się w teatrach, ośrodkach kultury, klubach i na eventach,
  • Najpiękniejsze Kolędy.

Chcesz zorganizować koncert Kasi Kowalskiej?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com