POLECAMY

Karolina Maria Kozak – polska piosenkarka, autorka tekstów, prezenterka telewizyjna i radiowa. W latach 2001–2005 pracowała w stacji MTV Polska jako prezenterka programów, m.in. MTV Select. Po czterech latach współpracy objęła stanowisko Brand New Managera w firmie produkcyjnej Real World – obecnie Papaya Films, z którego zrezygnowała przed wydaniem płyty. Początkowo znana pod pseudonimem Karola. Współpracowała także z Sisi Project i Project Si 031.

W 2004 roku razem z zespołem dr.no wydała płytę Almost done. Piosenkarka śpiewała również w zespołach m.in. Auto da fe, Halucyna, Silver Rocket. Wystąpiła też na płycie 3 Smolika i Dziewczyny zespołu oxy.gen.

29 czerwca 2007 na antenie Radia Eska wyemitowano pierwszy singel „Razem zestarzejmy się” z płyty Tak zwyczajny dzień. W 2008 dostała nominację przez to radio do nagrody Eska Music Awards w kategorii „Artystka roku – Polska”.

Jest współautorką tekstu i muzyki do zaśpiewanej przez nią samą tytułowej piosenki do ścieżki dźwiękowej filmu Miłość na wybiegu, który miał swą premierę w 2009 roku.

Jest autorką tekstów do utworów Edyty Górniak – „Teraz – tu” i „On the Run”, oraz większości piosenek na jej szósty studyjny album My. Napisała również teksty na płyty Dawida Podsiadło, Ani Wyszkoni, Łukasza Zagrobelnego oraz Braci.

Do grudnia 2011 prowadziła na antenie Programu III Polskiego Radia autorską audycję muzyczną, zatytułowaną Bez etykiety.

Od września 2012 do jesieni 2014 prowadziła autorską audycję muzyczną Fonobłyski w Radiu PiN.

Bywa kojarzona z występującą anonimowo grupą Bokka.

Chcesz zorganizować koncert Karoliny Kozak?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com