POLECAMY

Kari Amirian, ur. w Świnoujściu – polska wokalistka wykonująca muzykę alternatywną i pop. W 2013 roku została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku. W tym samym roku otrzymała nagrody: TransVocale 2013, nagrodę HIRO Magazine w kategorii „Artysta Roku” oraz dwie nagrody przyznane przez serwis muzyczny Music Is w kategoriach: „Album Roku” i „Singiel Roku”. Kari Amirian urodziła się w Świnoujściu, jednak już w wieku 13 lat zamieszkała w Warszawie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Podyplomowe Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej.

Jej debiutancka płyta „Daddy Says I’m Special” ukazała się w grudniu 2011 roku nakładem NEXTPOP Songwriters’ Label i została określona przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat, natomiast Kari – „objawieniem polskiej sceny muzycznej”.

W 2012 roku została zaproszona przez Kasię Nosowską do udziału w trasie koncertowej Męskie Granie, występowała również m.in. na Open’er Festival i Malta Festival Poznań, Free Form Festival, Waves Vienna Festival, SLOT Art Festival i wielu innych. Od wydania debiutanckiej płyty Kari zagrała ok 100 koncertów w kraju i za granicą. W 2013 roku Kari Amirian została nominowana do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku.

W grudniu 2012 roku Kari Amirian wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie nawiązała współpracę z angielskimi muzykami, których zaprosiła do współpracy przy jej nowym projekcie KARI. Współproducentem albumu jest młody producent Jon Headley (lider zespołu Modo Stare), a w składzie koncertowym zespołu znaleźli się: John Pullan – bębny, Callum Harvie – bas, Chris Headley – gitara oraz wspomniany wcześniej Jon Headley – syntezatory) Owocem tej współpracy jest album „Wounds And Bruises’, który ukazał się nakładem wydawnictwa Nextpop 3 grudnia 2013 roku.

Pod koniec grudnia 2013 roku Kari Amirian zamieszkała na stałe w Wielkiej Brytanii.

Chcesz zorganizować koncert Kari?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com