POLECAMY

Powstała w 2005 roku Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół połączonych miłością do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, ale stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, udzielające się słuchaczom.
 
Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pojawiają się cymbały, altówka, cajon oraz tzw. przeszkadzajki. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Grał na estradach słowackich, czeskich, holenderskich, angielskich, austriackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada trzy płyty. Łącznie zagrał około 300 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu – stolicy Armenii.
 
Liczba członków kapeli wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. W czerwcu 2016 roku Kapela wzięła udział w castingu do programu „Mam Talent!”, który okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Grupa przeszła przez pierwszy etap, w półfinale (na żywo) okazała się być bezkonkurencyjna, wygrywając z olbrzymią przewagą. W wielkim finale również osiągnęła ogromny sukces, zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatię całej Polski.
 
Zespół przygotowuje nową i długo oczekiwaną płytę. Autorska piosenka o tytule „Dziewczyna”, w której pojawiają się nowe brzmienia i zaskakujące aranżacje, łączy ze sobą elementy muzyki góralskiej z rozrywkową. W teledysku występuje Agnieszka Kaczorowska. Utwór w zaskakująco szybkim czasie osiągnął ponad dwa miliony wyświetleń na portalu YouTube.

 Nowoczesne brzmienie połączone z tradycyjnym folkiem oraz cały czas taka sama energia górali z Łącka to przepis na zdobycie serc słuchaczy rozgłośni radiowych. Wielkim przyjacielem Kapeli Ciupaga jest Andrzej Grabowski
, który pojawił się w teledysku do piosenki „Zguba”.

Chcesz zorganizować koncert Kapeli Ciupaga?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com