POLECAMY

Kabaret działa prężnie od 2007 roku. W swoim dorobku ma kilka premier, z czego ostatnia odbiła się szerszym echem w Polsce i na świecie, zdobywając ogólną sympatię widowni i szereg nagród, w tym pierwszą nagrodę na festiwalu PAKA’08. Kabaret prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze staranniej przygotowanym dźwiękiem. Uniwersalność przekazu, w którym ruch i dźwięk odgrywają zasadniczą rolę sprawia, że zespół świetnie się sprawdza występując dla zagranicznej publiczności.
Świerszczychrząszcz jako The Worms (oryginalna nazwa nie do wymówienia poza granicami naszego kraju) reprezentował z powodzeniem Polskę na Festiwalu Komedii w Grecji (Saloniki 23-26.10), na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie (1-8.11.08) i na Festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu (19.11.08).

Projekt „3/4 Improv” – 1,5h dobrej, wspólnej zabawy – dlaczego 3/4? Bo to nie „standardowy pokaz/spektakl improwizacji”, ale pokaz mający na celu zaangażowanie na scenie i publiczności jak najwięcej widzów. W standardzie jest tak, że wychodzą aktorzy/improwizatorzy i sami grają wszystkie sceny, etiudy, piosenki – jedyne co – od publiczności czerpią sugestie, gdzie ma się rozegrać etiuda, z jakim problemem mają sobie poradzić bohaterowie. W „3/4 improv” wszyscy widzowie krok po kroku poznają, na czym polega improwizacja – wykonują razem z aktorami różne ćwiczenia (mające charakter zabawy, dające dużo uśmiechu), zapraszanych jest wiele osób na scenę, aby wspólnie zagrać, wykreować etiudę, publiczność jest animowana, aby każdy miał poczucie pełnego udziału, współtworzenia widowiska. Kabaret łączy świat sceny i widowni, zaciera granicę między aktorem a widzem. Wszyscy są aktorami i widzami jednocześnie. Wchodzenie w świat improwizacji dokonuje się poprzez zabawę, rozluźnienie atmosfery, a jednocześnie przez skupienie, twórcze zaangażowanie (oczywiście niepodlegające ocenie).
Improwizacja teatralna to technika gry aktorskiej oparta na kilku prostych zasadach. Te zasady można przedstawić w prostych ćwiczeniach i to pozwala ludziom, którzy pierwszy raz spotykają się z improwizacją, stanąć na scenie i coś zagrać. Szybkość i efektywność tej metody jest zaskakująca.
Ponieważ wszystko dzieje się spontanicznie (oczywiście w pokazie jest ramowy scenariusz), pomysłowość ludzka nie ma granic, sytuacja improwizacji generuje dużą ilość energii, nie mówiąc już o sporej dawce humoru i śmiechu. To, że wszystko powstaje na żywo i że w krótkim czasie do tej twórczości dołącza cała widownia, to główna siła „3/4 impro”. Ta propozycja to połączenie warsztatów z występem – nienachalna metoda integracji.
Projekt „3 godziny na godzinę” czyli:

Warsztaty – zajmą pół dnia. 3h spotkania w podgrupach (najlepiej na jednego trenera 15 osób, max. do 20). ćwiczenia – głównie w formie zabawy, rozgrywki mające na celu zwiększyć koordynację między głową a ciałem, pobudzić kreatywność, skierować ludzi na działanie zespołowe, na słuchanie się w grupie, a także rozwijające indywidualne zdolności wypowiadania się, opowiadania, występowania przed ludźmi. Wszystko w formie zabawy, uśmiechu, radości. Nauka przez zabawę. Zaczyna się od łatwych ćwiczeń, które w miarę postępowania zajęć są coraz trudniejsze – chodzi o to, aby każdy miał szansę zacząć z sukcesem i przebyć choć kawałek interesującej drogi z aktorami w stronę improwizacji i publicznego wystąpienia.

Po 3h pracy w podgrupach i po krótkiej przerwie (ćwiczenia mimo, że w formie zabawy, są jednak bardzo intensywne) – 1-1,5h pokaz improwizacji, czyli na scenie przedstawiane jest coś z niczego. Nie ma nic wcześniej przygotowanego, ludzie jedynie poznają kilka zasad, którymi muszą się kierować i których aktorzy się trzymają, wychodząc na scenę. Czerpiąc sugestie od publiczności, jedni przed drugimi grają (do każdej gry zapraszana jest pewna ilość warsztatowiczów). Dużo dobrej energii, śmiechu, ale nie z siebie nawzajem, tylko z tego, co powstaje na scenie.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Świerszczychrząszcz? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com