POLECAMY

Kabaret OT.TO – polski kabaret założony w 1987 roku z inicjatywy Wiesława Tupaczewskiego. Swoją oficjalną działalność rozpoczął 1 stycznia 1990 roku, od kiedy to występował w składzie: Ryszard Makowski, Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski. W styczniu 2001 r. Ryszard Makowski opuścił OT.TO. Od tego czasu kabaret występuje w składzie trzyosobowym.

Kabaret OT.TO jest jednym z polskich kabaretów eksploatujących inne, niż polityka, rejony absurdu. Ceniony jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami. Najbardziej znane piosenki kabaretu OT.TO to: „Zasmażka”, „Wakacje”, „To już lato”, „Stirlitz i Kloss”. Największą popularnością kabaret cieszył się w pierwszej połowie lat 90. XX w. Pomysłodawcą nazwy i stroju scenicznego jest Wiesław Tupaczewski. Logo – żyletkę – zaprojektował przyjaciel kabaretu Jacek Sasin.

Twórca kabaretu twierdzi, że oni właściwie nie są kabaretem, a „przedsięwzięciem estradowym mającym na celu bawienie publiczności”.

W roku 1997 członkowie Kabaretu OT.TO założyli grupę „7777”, wydając płytę pod tą samą nazwą. Płytę promował utwór „Jak ja kocham Cię”. Zespół wystąpił na Koncercie „Przeboje List Przebojów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1997 roku. Prezentował muzykę, którą sam nazywał humo-rock, humo-reagge, humo-bossa nova, humo-ballada (w zależności od gatunku muzyki), a nawet humo-humo. Obecnie grupa, już pod nazwą „777” (po odejściu Ryszarda Makowskiego), gra popową melodyjną odmianę rocka – happy rock. W roku 2002 wydała płytę „Czego”. Obecnie „777” występuje w składzie:

Andrzej Piekarczyk – klawisze, wokal,
Dariusz Piskorz – perkusja,
Piotr Siennicki – gitary, wokal,
Andrzej Tomanek – gitary, wokal,
Wiesław Tupaczewski – bas, wokal.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu OT.TO? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com