POLECAMY

Kabaret Koń Polski powstał w 1985 r. w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie Politechnika) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego – autora większości tekstów i szefa zespołu. Na I Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie kabaret otrzymał nagrodę GRAND PRIX. Później wielokrotnie nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach. Oprócz nagród na „Pace” otrzymał między innymi „Złotą Szpilkę” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru, nagrodę główną Ogólnopolskich Targów Kabaretowych „Otaka” we Wrocławiu, pierwsze miejsce Festiwalu Osobliwości Kabaretowych „Foka” w Warszawie oraz prestiżową Nagrodę Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego przyznaną przez Urząd Rady Ministrów i jury, w którym zasiadali m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Łapicki, nagrodę „Andrzeja” przyznaną przez wrocławski kabaret „Elita” a także „Hanysa” – nagrodę przyznaną przez kabaret „Rak” z Rudy Śląskiej.

Latem 1996 r., na świnoujskiej FAMIE kabaret otrzymał nagrodę II Programu Telewizji Polskiej uroczyście wręczoną przez Ninę Terentiew. Od tego czasu grupa na stałe współpracuje z telewizyjną „Dwójką”. Ponadto Koń Polski ma na koncie cykle scenek i programów rozrywkowych dla I Programu Telewizji Polskiej (m.in. cykl pt. „Koń-serwa Śniadaniowa”) oraz dla „Naszej Telewizji” i Canal+.

Od kilku lat kabaret z powodzeniem jeździ za granicę. W czasie Gorbaczowskiej odwilży wystąpił w Moskwie w popularnym programie telewizyjnym pt. „KA-WE-EN”. Zespół pięciokrotnie wyjeżdżał z występami za ocean, występował między innymi w Chicago, Nowym Jorku, San Francisco i na Florydzie, gdzie bawił publiczność polonijną. Ponadto występował dla Polonii w Niemczech. Członkowie zespołu brali udział w dwóch serialach telewizyjnych wg scenariusza Leszka Malinowskiego: „Badziewiakowie” i „Skarb Sekretarza”.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Koń Polski? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com