POLECAMY

Kabaret DKD (Doczekać Końca Dnia) – polski kabaret powstały w 1989 roku przy Teatrze Nowym w Słupsku. Choć jego skład często się zmieniał, niezmiennie do dzisiaj pozostają w nim Grzegorz Gurłacz i Dariusz Gatniejewski – współzałożyciele kabaretu. Skład uzupełnia muzyk – Przemysław Osiński. W czasie swojego istnienia stworzyli około 35 premier, zagrali ponad 3000 przedstawień, odwiedzili z koncertami wszystkie kraje w Europie, w których istnieje Polonia.

W 2009 roku obchodzili jubileusz 20-lecia istnienia kabaretu. Koncert z tej okazji odbył się w maju 2010 roku. Było to niezwykłe widowisko, w którym udział wzięła Polska Filharmonia Sinfonia Baltica oraz zaproszeni wokaliści. Kabaret DKD, to kabaret poszukujący wciąż nowych środków wyrazu, stąd też aktorzy wykorzystują w swoich spektaklach elementy teatru lalek, najnowsze zdobycze techniki dźwiękowej, grają koncerty z Kwartetem Kontrabasowym i realizują wiele innych pomysłów artystycznych.

Od 2011 roku kabaret przedstawia cykl spotkań kabaretowych pod tytułem „Kabaretowe Czwartki”. Spotkania organizowane są raz w miesiącu oraz z okazji specjalnych dni jak Dzień Kobiet, Dzień Strażaka, a odbywają się w restauracji Staromiejska w Słupsku. W programie, oprócz artystów kabaretu, występują zaproszeni goście polskiej sceny artystycznej. Kabaret wspiera także promowanie nowych artystów, oddając część występu, umożliwiając młodym talentom zaprezentowanie się publiczności ze swoimi skeczami czy piosenkami.

Artyści organizują także występy dla firm, instytucji i fundacji występując często również w roli konferansjerów. Oprócz udziału w ogólnopolskich kabaretonach i programach satyrycznych, można spotkać ich na występach w salach i imprezach plenerowych na terenie gmin całej Polski.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu DKD? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com