POLECAMY

Josh Harris jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ–ów i producentów. Posiada gruntowne wykształcenie muzyczne. Naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku 7 lat, by ostatecznie ukończyć studia z zakresu teorii muzyki i kompozycji na Lawrence University. Po latach spędzonych w Nashville i Chicago, w 2001 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został przedstawiony DJ–owi Mike’owi Rizzo. Szybko stał się jego bliskim współpracownikiem. Pierwszym remixem jaki stworzyli był “Never Had a Dream Come True” zespołu SClub7. Był to jeden z największych hitów lata bardzo popularnej, nowojorskiej rozgłośni radiowej – WKTU. Przez następnych kilka lat wspólny dorobek artystyczny Harrisa i Rizzo osiągnął imponujące rozmiary, podobnie jak w przypadku jego następnego zespołu producenckiego – The Passengerz.

W 2004 roku rozpoczął karierę solową, remixując utwory zarówno ze sceny dance, jak i z klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers). W 2007 roku ukazał się pierwszy, długogrający album Harrisa, pt.: “Distortion on the Dance Floor” wydany przez Toucan Cove/ Universal.

Ostatnie dwa lata były dla Harrisa bardzo owocne. Na początku 2008 roku pracował z Sealem jako dyrektor muzyczny i instrumentalista podczas wielu z jego prywatnych koncertów, które miały miejsce zarówno w USA, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie kontynuował swoja błyskotliwą karierę remixera, opracowując utwory m.in. dla Seala, Madonny i Alanis Morrisette.

W 2009 roku był w Polsce, gdzie występował jako DJ wraz z polską piosenkarką Iloną Europa. Wspólnie stworzyli show dla Laserium Cyber Theatre w Hollywood/Los Angeles, noszący tytuł “Rocktronica”, który jest również nazwą ich CD. Promocja tej płyty będzie wiązać się z licznymi występami w Europie (w tym ponownie w Polsce) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno Harris odnowił także współpracę z Mikkiem Rizzo, razem produkują i remixują pod nazwą “Grobe Police Moniker”. Do ich ostatnich opracowań można zaliczyć: “Sweet Dreams” Beyonce, “Would’ve Been the One” Solange, “Bad Habits” Maxwell.
Do dzisiejszego dnia Harris uczestniczył w przeszło 200 remixach, jako producent, reżyser dźwięku lub programista. W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii “Najlepszy Remixer”. Niektóre z jego utworów/opracowań wykorzystano jako podkład muzyczny w programach telewizyjnych, m.in. “America’s Next Top Model”, “Room Raiders” (MTV) czy “Damage Control”.
Obecnie Harris pracuje z Jonathanem Benedictem.

Chcesz zorganizować koncert Josha Harrisa?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com