POLECAMY

W 1977 r. John Porter był członkiem pierwszej mutacji Maanamu – „Maanam Elektryczny Prysznic”. Po dwóch latach założył Porter Band. Zespół zadebiutował podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979 r. Jeszcze w tym samym roku zarejestrował krążek „Helicopters”, która ukazała się w 1980 r. Cała płyta zaśpiewana została po angielsku. W 1982 r. ukazała się koncertowa płyta „Mobilization”, niestety zespół już wówczas nie istniał, gdyż rozpadł się wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego.
W kolejnych latach John Porter nagrywał solo – w ciągu 10 lat ukazało się 6 płyt artysty. W 1991 r., pod szyldem „Mirror” artysta nagrał album „Right Time”. W roku 2003 John Porter wraz z Anitą Lipnicką nagrał album „Nieprzyzwoite piosenki”, a dwa lata później kolejny – „Inside Story”. Ten drugi uzupełnił w tym samym roku albumem „Other stories”. W lutym 2008 r. ukazał się trzecia i jak dotąd ostatnia płyta duetu pt. „Goodbye”. W 2016 r. wspólnie z Nergalem stworzył duet z pogranicza rocka, folku i country – „Me and That Man”. W 2017 r. wspólnie nagrali album „Songs of Love and Death”.

Mazolewski / Porter

Duet Mazolewski / Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością – rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka Mazolewskiego zatytułowanego „Chaos Pełen Idei“. John i Wojtek zakończyli pracę nad wspólnym albumem, przygotowują się także do wspólnych koncertów

Chcesz zorganizować koncert Johna Portera? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com