POLECAMY

João de Sousa & Fado Polaco – jedyny taki śpiewak fado z Portugali mieszkający w Polsce.

Dla tego, mieszkającego we Wrocławiu artysty, jest to swoiste poszukiwanie własnych korzeni. Od wielu lat przebywa poza swoim ojczystym krajem, mieszkając m.in. w Barcelonie czy Londynie, by ostatecznie trafić do stolicy Dolnego Śląska. Zawsze jednak miał ze sobą jedno – pasję. Pasję do muzyki, którą pielęgnuje w sobie nieprzerwanie od 12. roku życia. Jest wokalistą, kompozytorem, tekściarzem i gitarzystą.

Dziedzictwo muzyki fado, z ponad 200-letnią historią, nie może pozostawać wciąż takie samo. W tym czasie wpływały na nie różnorodne interpretacje i wpływy z innych państw, kontynentów. Duże znaczenie ma też to, w jaki sposób na przestrzeni tego okresu zmieniała się sama Portugalia. Otoczona cywilizacjami: europejską, arabską, afrykańską, jak również bezkresnym i nieznanym Oceanem Atlantyckim.’ – mówi João.

Dostosowując się do tych ciągłych zmian, stworzył nową adaptację i sposób wyrazu tego gatunku muzycznego. Fado Polaco, to forma łącząca w sobie tradycyjne portugalskie fado, współczesny folklor, z wpływem afrykańskich brzmień.

Chcesz zorganizować koncert João de Sousa & Fado Polaco?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com