POLECAMY

Jigowo-Reelowi Maniacy są zespołem przede wszystkim koncertowym i koncertującym na żywo w Polsce i za granicą. Jig Reel Maniacs grają muzykę celtycką od 25 lat. Obok wiodących tematów irlandzkich w repertuarze nie brakuje akcentów szkockich, walijskich i bretońskich. Zespół gra koncerty zróżnicowane w sensie formuły (plener, sala widowiskowa lub klub), wariantu (fusion, kameralnie, tradycyjnie, akustycznie) i zróżnicowane czasowo (45-180 minut i więcej, bez przerw lub z przerwami).

To, co JRM odróżnia od innych celt-folkowych formacji to fakt, iż zespół łączy ludowe nuty krain celtyckich z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.
Muzykę JRM inspiruje celtycka spuścizna muzyczna, a zespołowe interpretacje standardów celtyckich i kompozycje własne, stanowią mieszankę swobodnie przekraczającą granice stylów, łamiącą konwencje brzmieniowe i harmoniczne.
Barwne koncerty JRM lokują się w szeroko rozumianym nurcie World Music opartym na tradycyjnej melodyce celtyckiej z elementami muzyki jazz, rock, reggae, funk i fusion – krótko: Celtic groove.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Jig Reel Maniacs?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com