POLECAMY

Jerzy  Mamcarz – przed  laty członek kabaretu  Piwnica pod Baranami, twórca  Warszawskiej  Sceny  Bardów  i  Festiwalu  im. Jonasza  Kofty  ”Moja Wolności”. Jego koncerty to  poetycko-satyryczny program autorski osadzony w poetyce Jonasza Kofty, oparty na grze nastrojów.

Jest laureatem konkursów i przeglądów m.in. w Myśliborzu, Olsztynie, Toruniu, Wałczu, Tarnowie, Krakowie, Rzeszowie. Wykonuje recitale w pełni autorskie, z dużą domieszką satyry, jak  również  chętnie sięga po twórczość współczesnych polskich poetów. Za swoją działalność artystyczną zebrał wiele znakomitych recenzji w prasie krajowej, a znawcy tego typu twórczości podkreślają, że  osiągnięciem jego warsztatu jest wyjątkowa umiejętność balansowania pomiędzy sprzecznymi nastrojami, łączenie nastrojowej poezji z ironią i pure-nonsensem, co tworzy znakomity kontakt z widzem.

„Jerzy Mamcarz swoją muzyką, śpiewem, w sposób przejrzysty, a szlachetny niejako oprowadza po zakamarkach wiersza” Jan Kot, „Wprost”

„…prócz tekstów piosenek uprawia także czystą lirykę, kalambury oraz aforystycznie zwięzłe refleksje. Tymi utworami składa ukłon w stronę twórczości Jonasza Kofty. W sposobie obrazowania metaforycznego i w czułej ironii dowcipu autor zda się być godny mistrza.”

Chcesz zorganizować koncert Jerzego Mamcarza? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com