POLECAMY

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku hip-hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, niezaprzeczalnie odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce. Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty.

W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak: „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „SuperJedynek”.

W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Krążek promował singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Pokazał również nowe oblicze zespołu, gdzie hip-hop przestał być stylem dominującym i stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych określających twórczość grupy.

Obecnie grupę tworzą Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Toffson – kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu.

DYSKOGRAFIA:

WIDEOTEKA – 2003, UMC RECORDS,
SŁUCHOWISKO – 2005, UNIVERSAL MUSIC POLSKA,
NOWY FOLDER – 2007, MY MUSIC,
DEKADA – 2014, Regio Rec.

NAGRODY:

2004 – ESKA MUSIC AWARDS – Zespół Roku oraz Hit Roku,
2005 – JETIX KIDS AWARD – Nagroda dla najlepszego zespołu,
2005 – TOP TRENDY – 2 miejsce za album „Wideoteka”,
2005 – MIKFORONY POPCORNU – nagroda dla najlepszego zespołu hip-hopowego,
2006 – NOMINACJA DO SUPERJEDYNKI – w kategorii HIP-HOP.

Chcesz zorganizować koncert grupy Jeden Osiem L?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com