POLECAMY

Zespół góralski Jaworowe Skrzypce działa od kilku lat na scenach polskich oraz zagranicznych. Tworzy muzykę poprzez wykorzystanie tradycyjnego góralskiego instrumentarium: dwoje skrzypiec, altówka, kontrabas. Dopełnieniem są mocne góralskie głosy. Dodatkowo koncerty wzbogacają o instrumenty pasterskie (piszczałki, okaryna).
Przedstawiamy ofertę artystyczną dotyczącą koncertów tematycznych.
I. Kolędowanie po góralsku „ I tak w radości Gloria śpiewali! ”
W okresie świątecznym kolędują z repertuarem góralskich pastorałek, takich jak Oj Maluśki, To jus pora na Wigilijom, Gore gwiazda, Dziecino mało i inne. Sięgają również po tradycyjne polskie kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Lulaj że Jezuniu, Wśród nocnej ciszy i wiele innych. W trakcie koncertów prezentują tradycyjne pasterskie instrumenty (piszczałki, okaryna), opowiadają o góralskich zwyczajach Bożonarodzeniowych, a na zakończenie winszują po góralsku „Na ścyńści na zdrowi na te Boze Świynta…”.
Na koncertach grają także znane i lubiane piosenki góralskie (m.in. Ej, bystro woda, Góralu czy Ci nie żal, W murowanej piwnicy i inne), a to wszystko w ich własnych aranżacjach. Prezentująą także szeroko pojmowaną muzykę Karpat, grając żywiołowe melodie folkowe.
II. Koncert Papieski „ Jana Pawła imię nigdy nie zaginie”.
Kolejną propozycją są koncerty ku czci Świętego Jana Pawła II, podczas których wykonują ulubione pieśni Ojca Świętego, które górale grali w trakcie jego pielgrzymek do Polski.
Podczas koncertu usłyszą Państwo między innymi takie melodie: Barka, Jest zakątek na tej ziemi, Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy, oraz pieśni góralskie: Syćka se Wom Życom, W moim ogródecku, Nas Beskidzki Jezusicku i inne.
Całość koncertów przeplatają słowem i opowieściami o miejscach, w których Jan Paweł II pozostawił w sercach Polaków ciepło i nadzieję. W trakcie koncertu grają także znane i lubiane melodie góralskie (m.in. Hej, bystro woda, Góralu czy Ci nie żal, W murowanej piwnicy i inne). Prezentują także żywiołową muzykę Karpat.
III. Koncerty muzyki góralskiej i folkowej „ Żywioły Karpat”
Szczególnie bliska ich sercu jest muzyka góralska oraz folkowa. W repertuarze usłyszą Państwo żywiołową muzykę góralską z regionów Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego oraz z Podhala. Muzykę urozmaicają przez granie popisowych czardaszy słowackich i węgierskich, cygańskich romansów, bałkańskich rytmów, a także popularnych standardów jazzowych i przedwojennych tang polskich. Dodatkowo współpracują z profesjonalnymi tancerzami, prezentującymi tańce góralskie zachęcające publiczność do wspólnej zabawy.
IV. Koncert Patriotyczny „Posłuchojcie Kamraci”
W trakcie uroczystości Państwowych koncertują z programem pieśni patriotycznych, podczas których grają utwory takie jak: Wojenko wojenko, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki białych róż, Maszerują strzelcy, Posłuchajcie Kamraci i inne o tematyce wojskowej.
Dodatkowo wzbogacają koncert góralskimi melodiami oraz prezentacją instrumentów pasterskich.
Całość koncertów okraszona jest góralskim temperamentem, wdziękiem i gracją. Utwory przygotowane według własnych aranżacji, przypadną każdemu widzowi do gustu. Wieloletnie doświadczenie muzyczne oraz sceniczne pozwalają stworzyć stosowną do okazji atmosferę. Dopełnieniem ich występów jest oczywiście mocny góralski wokal oraz dumnie noszony strój regionalny górali z Beskidu Żywieckiego.
Muzyka góralska to przede wszystkim ich pasja i natchnienie. Chęć muzykowania oraz przekazywania tego daru innym na zawsze pozostaje w pamięci odbiorców.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Jaworowe Skrzypce? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com