POLECAMY

Dziennikarz, prezenter pogody w TVP1.

Uwielbiany przez widzów, osiąga szczyty w rankingach popularności. Z zapowiadania pogody uczynił prawdziwe show. Dla wielu widzów przede wszystkim uśmiechnięty „pan od pogody”, jest również autorem filmów dokumentalnych, fotoreporterem, autorem książek i albumów.
Wbrew temu, co się o nim mówi, nie uważa się za podróżnika. Od zawsze ciągnęło go szeroki świat. Studiował egiptologię, po kilka lat „ocierał się” – jak mówi – o archeologię śródziemnomorską czy afrykanistykę. Podyplomowo studiował stosunki międzykulturowe w Instytucie Orientalistycznym UW.

Jego telewizyjna kariera zaczęła się w 1992 r., gdy został prezenterem i reporterem Wiadomości Warszawskich w prywatnej stacji telewizyjnej NTW. Potem, już w TVP, przez rok był prezenterem „Teleexpressu”. W latach 1995-1999 prowadził swoje autorskie programy: „Klub Podróżników”, „Kino Klubu Podróżników” i „Filmy Kapitana Baranowskiego” w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Jest autorem ponad 20 reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce – jak ją nazywa – „światopoznawczej”.

W latach 1998-2002 pracował jako redaktor i fotoreporter w „National Geographic Polska”. Jest autorem książki: „Kret na Pogodę” i albumów fotograficznych: „Moja Ziemia Święta” i „Ziemia Święta”, pracuje nad kolejnymi dwoma – „Madagaskar” i „Święta Rodzina w Egipcie”. Jest też współautorem „Atlasu Pogody”.

Od 2002 roku prezenter prognozy pogody w TVP3, a od 2004 w TVP1, Od 1997 r. członek elitarnego The Explorers Club, a także członek i współzałożyciel Climate Brodcasters Network-Europe i członek International Association of Broadcast Meteorology.

Chcesz zaangażować Jarosława Kreta?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com