POLECAMY

Najmłodsze swoje lata spędził w Nysie, pięknej miejscowości w woj. opolskim, która, odkąd pamięta, była miejscem przyciągającym wielu ciekawych ludzi, a wśród nich zwłaszcza świetnych muzyków. Nic więc dziwnego, że w 1985 r. ukończył PSM I i II st. w Nysie w klasie fletu, a następnie podjął studia wyższe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale teoretyczno- pedagogicznym.

Był to również czas szukania swego” muzycznego przeznaczenia”: nauka gry na różnych instrumentach (fortepian i wiele innych instrumentów klawiszowych, saksofon, gitara itp.), pierwsze próby komponowania czy aranżacji utworów, a także organizowania różnych imprez muzycznych, czasem naprawdę na bardzo dużą skalę. Ciekawe doświadczenia zdobył także będąc szefem kapeli folklorystycznego zespołu „Jedliniok” działającego przy dawnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

W zasadzie prawie całą dekadę lat 90. spędził we Włoszech, współpracując z wieloma zespołami muzycznymi, tj. ‘Elia and revolution time’, ’The note of silenie’, ’Projekt 3’, ’Figli di un re minore’, ’Juke box band’, ’Canta Italia’ oraz w tercecie i kwartecie z ’Beppe Capozza’. Pobyt za granicą pozwolił mu się rozwinąć jako muzykowi, instrumentaliście, kompozytorowi. Czas ten obfitował w wiele koncertów, wyjazdów, prób i spotkań z muzykami naprawdę światowej klasy. Miał również okazję brać udział w wielu nagraniach jako muzyk sesyjny.

Owocem pracy we Włoszech jest 9 płyt z muzyką różnego rodzaju: od klasycznej, jazzowej, reggae, po żydowską, jugosłowiańską, neapolitańską, etniczną itp, a także liczne koncerty na całym świecie: Polska, Argentyna, Brazylia, Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Izrael, Ukraina, Egipt ,Liban, Jugosławia, Rosja, Węgry, Niemcy, Norwegia, Turcja, Grecja, Wielka Brytania i Japonia.

Od 2001 roku cyklicznie współpracuje z siecią lokali włoskich w Japonii, o nazwie ‚Sabatini’, gdzie koncertuje śpiewając piosenki włoskie oraz największe hity muzyki operowej. Obecnie prowadzi szeroką działalność koncertową i muzyczną w kraju i za granicą, współtworzy także zespół ‚Gałki w prawo’’.

Chcesz zorganizować koncert Janusza Toczka? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com