POLECAMY

Charyzmatyczny wokalista i aktor, obdarzony głosem o oryginalnej, niepowtarzalnej barwie i ogromnej skali. Jego debiutancki album “Królowa Nocy” w miesiąc po premierze otrzymał miano Złotej Płyty, a następny pt. “Serwus madonna” był nominowany do nagrody Fryderyki 2004. W roku 2005 we wrocławskim Teatrze Piosenki zrealizował spektakl “Dom za miastem” w reż. Jacka Papisa, a w 2006 “La Dolce NRD” według scenariusza i w reżyserii Łukasza Czuja.
Radek jest ceniony za odwagę mierzenia się z legendami piosenki: repertuarem Marleny Dietrich, Ute Lemper, Niny Hagen, Violetty Villas, Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk. Pierwszy raz pojawił się na scenie w roku 1990 podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych z Poezją, zdobywając od razu I nagrodę. Wraz z Grzegorzem Halamą i Robertem Kasprzyckim współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem, Ryszardem Rynkowskim. Bywa artystą Piwnicy Pod Baranami. Z piosenką “Pocztówka z Avignon” zajął 5. miejsce w finale polskich eliminacji konkursu Eurowizja 2004.
Uczestniczył w projektach: Oratorium “Tu Es Petrus” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka (Kielce 2005) oraz Oratorium “Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka (Kielce 2006) Często zapraszany do udziału w koncertach okolicznościowych, gdzie wykonuje jednorazowo specjalnie przygotowane utwory lub covery znanych piosenek.

Chcesz zorganizować koncert Janusza Radka?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com