POLECAMY

Wokalista, perkusista, kompozytor, autor, showman, producent, konferansjer… Związany ze sceną praktycznie od dziecka do dnia dzisiejszego, urodzony do muzyki. Jak sam wspomina właśnie PERKUSJA to jego pierwsza życiowa miłość oraz pasja! Dzięki niej Jan został często zapraszany do wielu zespołów, z którymi to współtworzył wiele ciekawych projektów muzyczno – twórczych, m.in. Grupa Hazard Krzesimira Dębskiego występującej w słynnej poznańskiej „Od Nowie”. Mówiąc najogólniej grał już WSZYSTKO Z WSZYSTKIMI.
Swoje bardzo bogate doświadczenia wynikające ze współpracy z takimi tuzami polskiego showbiznesu jak m.in. Krzesimir Dębski, Krzysztof Krawczyk, Hanna Banaszak, Zbigniew Górny, Aleksander Maliszewski, Darek Kozakiewicz, Wojtek Korda, Hubet Szymczyński, 2+1, Sławomir Sokołowski, Bolter, Kabaret KLIKA, Krzysztof Herdzin, Wojtek Olszewski, Jacek Piskosz, Zbigniew Wegehaupt, Bogdan Jarmołowicz, Józef Eliasz, Irena Jarocka, Krzysztof Antkowiak, Jerzy Karwowski, Agnieszka Różańska, Andrzej Kosmala, Ryszard Kniat, Krzysztof Wodniczak, Piotr Schulz, Zbigniew Wrombel, Janusz Hojan, Piotr Kałużny, Adam Bardabusz z pewnością pozwalają na stwierdzenie opinii, że Zieliński to naprawdę bardzo bogaty w doświadczenia muzyk.
Oczywiście najgłośniejszą „przygodą” w karierze showmana była współpraca ze Sławkiem Sokołowskim, założycielem i kompozytorem Grupy BOLTER. Super Mega Hit „Daj mi tę noc” zna dziś każdy polak, kolejne pokolenia zdają się odkrywać ją na nowo… Sam Jan twierdzi: „Żałuję tylko, że jestem w pewnym sensie beneficjentem TYLKO JEDNEGO, ale za to JAKIEGO Super Standardu, który chyba już nigdy się nie znudzi” – tak trzymać Panie Janku!
Wystąpił trzykrotnie na Festiwalu polskiej Piosenki w Opolu, 2 razy z Bolterem i raz pod własnym nazwiskiem w 1991 roku w Koncercie „Premier”z piosenką „Nie ufam Tobie”. W latach 90. dużo czasu spędzał w studio nagrań, nagrywając już jako samoistny wokalista dziesiątki, a nawet setki piosenek, głównie coverów Elvisa Presleya, Johna Lennona, Skaldów, hity światowe lat 60., 70., ale również własnych piosenek jako autor. Nasz bohater występował niemal w całej Polsce i w wielu krajach świata: Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Portoryko, Wyspy Karaibskie, Europa Zachodnia, Skandynawia.

Znakomity SHOW gwarantowany!

Chcesz zorganizować koncert Jana Zielińskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com