POLECAMY

Lektor, konferansjer, prezenter, dziennikarz oraz muzyk. Karierę dziennikarską zaczynał jako prezenter rozgłośni Radio Oko. Od 2008 roku mikrofon stał się jego podstawowym narzędziem pracy, z którym spędza kilkanaście godzin dziennie. W 2010 roku otworzył własne studio nagraniowe, które zajmuje się nagraniami lektorskimi filmów, produkcją dźwiękową oraz tłumaczeniami audio-wizualnymi. Ma na swoim koncie setki produkcji zrealizowanych dla stacji radiowych i telewizyjnych w całej Polsce.

Od lat w roli konferansjera. Od niedużych imprez miejskich, przez turnieje i zawody po biznesowe i prestiżowe gale. Oprócz oferty indywidualnej, Jakub Rutka współpracuje z wieloma artystami oraz lektorami w duetach konferansjerskich.

W 2014 roku założył kanał MysteryTV, na którym publikowane są krótkie opowiadania z gatunku grozy. To, co wyróżnia go na tle innych kanałów, to autorskie scenariusze oraz zaangażowanie do produkcji aktorów i lektorów takich jak Maciej Gudowski, Piotr Borowiec, Jacek Brzostyński czy Tomasz Knapik.

Autor internetowego programu talk show „Na Ławeczce czyli Jakub Rutka Na Żywioł”, w którym rozmawiał z gwiazdami polskiego showbiznesu. Oprócz serwisu YouTube, program ukazywał się również na platformie WP.TV.

Multiinstrumentalista grający na perkusji, pianinie, akordeonie oraz gitarze basowej. Współzałożyciel kabaretu „Szuje” oraz zespołu „Nie Oni Jedni”. Na deskach teatralnych wcielił się w rolę ministra w spektaklu „Cela” Janusza Koryla.

Chcesz zaangażować Jakuba Rutkę?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com