POLECAMY

Robert Kudelski wykonujący piosenki z repertuaru Jacquesa Brela, przetłumaczone przez Wojciecha Młynarskiego, ma świetny kontakt z publicznością.

Potrafi zainteresować repertuarem nieco staroświeckim z dzisiejszej perspektywy (‘Marynarze’, ‘Walc na sto pas’), a jego wykonanie niełatwych przecież piosenek poetyckich nie pozostawia wątpliwości: Kudelski jest stworzony do interpretowania takiego repertuaru. ‘Nie opuszczaj mnie’, przesycone emocjami ‘Pieśń starych kochanków’ oraz ‘Nie płacz Jeff’, dowcipny ‘Walc na sto pas’i ‘Bruksela’ – wszystkie artysta wykonuje niezwykle sugestywnie, przywodząc na myśl życiorys samego Brela. Kudelski zresztą na czas trwania recitalu staje się poetą- ciemiężonym przez los, poetą-obserwatorem życia, poetą-kochankiem. I każda z tych ról wychodzi mu doskonale. Jego kreacja artystyczna jest przy tym w bezpośrednim kontakcie z publicznością – Kudelski prowadzi dialog, oddaje swojej publiczności głos, wreszcie opowiada anegdoty z historii swoich występów. Interpretacja Kudelskiego jest muzycznie wspierana przez znakomitego pianistę – Janusza Tylmana, z łatwością płynącego po repertuarze Brela. Dynamiczny ‘Walc’, zastąpiony za chwilę ‘Mój ojciec mawiał’, tego nie trzeba reklamować. Tego warto posłuchać…”

reżyseria i scenariusz: Robert Kudelski
aranżacje: Janusz Tylman
tłumaczenia: Wojciech Młynarski,
występują: Robert Kudelski i Janusz Tylman (fortepian)

Chcesz zorganizować koncert Jacques Brel?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com