POLECAMY

Jacek Łągwa – polski muzyk, kompozytor, aktor i wokalista muzyki pop. Jego rodzice (Andrzej Łągwa i Janina Borońska-Łągwa) są aktorami, zatem wychował się praktycznie za kulisami teatru. Jako dziecko mnóstwo czasu spędzał w łódzkich studiach opracowań filmów (tzw. dubbing) “podkładając głos” do wielu zagranicznych produkcji. Zagrał też w kilku filmach m.in. drugą główną rolę dziecięcą w filmie pt. “Pogrzeb świerszcza” w reż. Wojciecha Fiwka i rolę Adasia Niezgódki w telewizyjnej wersji Akademii Pana Kleksa w reż. Laco Adamika.

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Łodzi w klasie gitary i fortepianu oraz II stopnia w klasie fortepianu i wydz. Wokalnego (z gitary zrezygnował na IV roku). Jako nastolatek zaczął pisać muzykę. Powstało wówczas mnóstwo różnych utworów, niektóre z nich znalazły się wiele lat później na płytach zespołu Ich Troje (np. “Razem, a jednak osobno” z płyty AD 4 czy “Spadam” z płyty “Intro”). W tym czasie zrealizował także pierwsze zamówienie: muzykę do przedstawień dla dzieci wystawianych przez rodziców.
W 1989 roku wspólnie z Markiem Sośnickim i Witoldem Karolakiem stworzyli zespół Tamerlane, z którym po raz pierwszy wystąpił na dużych scenach polskich, m.in. na festiwalach w Opolu i Sopocie w 1990 i 1991 roku (nagroda dziennikarzy w Sopocie) oraz Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w 1990 roku. Po rozwiązaniu zespołu, Jacek pisał i aranżował muzykę na zlecenie dla różnych wykonawców (m.in. B. Mec, Z. Górny, K. Giżowska) do filmów, reklam i programów TV, teatru itp. Zdobył duże doświadczenie, posługując się różnymi stylami i technikami kompozytorskimi. Pracował także jako realizator w kilku studiach nagraniowych. W tym czasie nawiązał współpracę z zespołem Varius Manx początkowo jako muzyk sesyjny przy pierwszych dwóch płytach, później (bardzo krótko) jako członek zespołu.
W 1994 r. poznał Michała Wiśniewskiego, z którym wspólnie uruchomili pierwszy klub karaoke w Polsce oraz założyli zespół Ich Troje.

W Ich Troje sprawował funkcję producenta muzycznego, kompozytora i aranżera, jak również udzielał się wokalnie. Po rozwiązaniu zespołu w 2005 roku, powrócił do prac zleconych (m.in. film “Lawstorant”, płyta solowa M. Wiśniewskiego) oraz zajął się swoim projektem solowym.

W czerwcu 2009 roku miała premierę jego pierwsza solowa płyta pt.”Rozdział drugi”.

Proponowane warianty koncertów:

1. Wariant pełny obejmujący sześcioosobowy skład zespołu muzycznego: wokal, instr.klawiszowe, gitara el./akustyczna, bas, bębny, saksofon/klarnet plus obsługa techniczna: akustyk, oświetleniowiec, prompter. Przeznaczony na średnie i duże imprezy plenerowe oraz duże sceny klubowe, duże imprezy integracyjne i firmowe, sale widowiskowe, hale sportowe itp. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 1,5 godziny.
2. Wariant akustyczny “unplugged” – obejmujący czteroosobowy skład zespołu: wokal, fortepian, kontrabas, gitara akustyczna plus obsługa techniczna: akustyk, prompter. Projekt zawiera utwory w specjalnych, akustycznych aranżacjach przeznaczony na sceny klubowe, spotkania integracyjne i firmowe, małe i średnie sale teatralne. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 1,5 godziny.
3. Wariant “mini recital” – tylko sam wokalista z podkładem muzycznym (półplayback) plus obsługa techniczna: akustyk, prompter. Projekt przeznaczony na imprezy łączone z udziałem wielu wykonawców lub mające charakter okolicznościowy (np. wybory miss, spotkania kabaretowe, wiece wyborcze itp.) oraz małe sceny klubowe. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 45 minut. Możliwość podziału na dwie lub trzy części.

Chcesz zorganizować koncert Jacka Łągwy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com