POLECAMY

Ivan Komarenko to jedna z najbarwniejszych postaci jaka pojawiła się na polskiej estradzie w ciągu ostatnich kilku lat. Urodził się na terenie b. ZSRR w małej wiosce syberyjskiej. W jego żyłach płynie krew rosyjska, estońska, koreańska i gruzińska. Przybył nad Wisłę na początku lat 90., aby studiować filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Po uzyskaniu stopnia magistra stwierdził jednak, że językoznawstwo nie jest jego życiową pasją i rozpoczął karierę artystyczną.
Szerokiej publiczności zaprezentował się po raz pierwszy w roku 2003 zdobywając wysokie miejsce w Konkursie Młodych Talentów zorganizowanym w ramach słynnego programu Michała Wiśniewskiego „Jestem jaki jestem” emitowanego w TVN. Następnie zyskał ogromną sympatię Polaków nagrywając wielki przebój „Jej czarne oczy”. Na przełomie lat 2004/2005 przeistoczył się na chwilę w aktora odgrywając w serialu „M jak miłość” u boku Anny Muchy, rolę czarnego charakteru – rosyjskiego cwaniaczka usiłującego nieuczciwymi metodami zdobyć polskie obywatelstwo. W roli tej wypadł tak przekonująco, że za sprawą niezbyt rozgarniętej urzędniczki z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, omal nie skończyło się to dla niego utratą karty czasowego pobytu. W maju 2005 roku reprezentował Polskę na jubileuszowym 50. konkursie Eurowizji. Występ ten zaowocował niezwykle intensywną trasą koncertową w kraju, jak również zaproszeniami do klubów polonijnych w USA i Europie Zachodniej. W roku 2007 doszedł do finału „Tańca z Gwiazdami” po drodze eliminując córkę wybitnego polskiego polityka. Ostatecznie zajął II miejsce, ustępując minimalnie faworytowi tej edycji, rewelacyjnemu Krzysztofowi Tyńcowi. W czerwcu 2009 roku wystąpił na opolskim festiwalu w „Superduetach” wykonując megahit „Daj mi tę noc” wraz z zespołem Bolter oraz swój przebój „Jej czarne oczy”. Publiczność wysłuchała utworów na stojąco.
Repertuar Ivana jest bardzo różnorodny, gdyż współpracuje z wieloma kompozytorami i autorami tekstów. Przeważają utwory o rytmach dynamicznych, przy których nawet nogi od krzeseł mają ochotę tańczyć, choć kilka piosenek ma charakter balladowy z wątkiem miłosno – sentymentalnym.
Koncerty Ivana są niezwykle żywiołowe. Na scenie towarzyszy mu 6-osobowy zespół złożony z 4 atrakcyjnych tancerek i 2 przystojnych tancerzy. Do poszczególnych piosenek opracowane są złożone układy choreograficzne, ekipa kilkakrotnie zmienia podczas występu stroje. Niemal zawsze po koncercie Ivan nie znika od razu w szatni, lecz chętnie rozmawia z fanami, rozdaje autografy, pozuje do zdjęć itp.
Należy zauważyć, że Ivan jest artystą bardzo doświadczonym. Zagrał ogromną liczbę koncertów od klubów w niewielkich miejscowościach poczynając, poprzez imprezy plenerowe poważnych instytucji (np. pikniki „Radia dla Ciebie”), po najbardziej prestiżowe sceny (festiwal Opole, konkurs Eurowizji).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ivana Komarenko?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com