POLECAMY

Ich Troje – polski zespół pop-rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Grupa tworzy piosenki głównie w języku polskim, ale także w innych językach – niemieckim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Zespół dwukrotnie reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji (w 2003 i 2006).

Przez pięć pierwszych lat swojej działalności zespół Ich Troje był mało znaną grupą muzyczną, tworzyli go wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme. Wokaliści nagrali razem cztery płyty studyjne: Intro, ITI Cd., The best of… i 3. Zespół w końcu zdobył popularność dzięki piosence „A Wszystko To… Bo Ciebie Kocham”, będącej coverem piosenki Alles aus Liebe niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. W 2001 roku Femme odeszła ze składu zespołu, zastąpiła ją Justyna Majkowska, z którą zespół nagrał kolejne dwie płyty: Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają. Wokalistka zaśpiewała także na krążku The Best of Ich Troje. Podczas koncertów zespołowi towarzyszyła grupa taneczna, w której za choreografię odpowiadała Marta Wiśniewska.

O twórczości grupy Ich Troje stało się głośno w 2001 roku dzięki piosence „Powiedz”, która znalazła się na płycie Ad. 4. Zespół wygrał z utworem nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu, reprezentował także Polskę podczas lipcowego Festiwalu Piosenki Nadbałtyckiej Karlshamn, gdzie także zdobył uznanie widzów oraz jurorów, zajmując pierwsze miejsce. Ich Troje zawdzięcza swój sukces komercyjny promocji telewizyjnej, którą zapewniła im Nina Terentiew i Drugi Program Telewizji Polskiej.

W listopadzie 2002 roku zespół Ich Troje przyjął zaproszenie do udziału w niemieckich eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym czasie grupa pojawiła się także na liście finalistów polskich selekcji, które ostatecznie wygrali w styczniu z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic”, zostając tym samym reprezentantem Polski podczas finału imprezy. Dwa miesiące później, już jako polscy reprezentanci, wystąpili razem z niemiecką wokalistką Elli Mücke pod nazwą Troje podczas niemieckiego finału selekcji, wykonując utwór „Liebe macht Spaß”, z którym zajęli ostatecznie szóste miejsce. W maju zespół zaśpiewał w finale 48. Konkursu Piosenki Eurowizji i zakończył udział na siódmym miejscu w finale, osiągając drugi najwyższy wynik dla kraju w historii startów. Po udziale w finale Konkursu Piosenki Eurowizji projekt doczekał się debiutanckiego albumu studyjnego, pt. Keine Grenzen. Wokalistce trudno było jednak przełamać barierę językową między muzykami, dlatego nową wokalistką zespołu została wówczas Anna Świątczak, laureatka programu Szansa na sukces.

Zespół oficjalnie zakończył swoją działalność 31 grudnia 2004 roku, jednak został reaktywowany po festiwalu Top Trendy w Sopocie. Pod koniec 2005 roku zespół zgłosił dwie swoje piosenki do polskich eliminacji eurowizyjnych. Pod koniec stycznia 2006 roku grupa w powiększonym składzie (wraz z Real McCoy’em i byłymi wokalistkami zespołu: Magdą Femme i Justyną Majkowską, które wróciły do zespołu na czas 10-lecia), wygrała eliminacje do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Follow My Heart”. W kwietniu zespół rozpoczął paneuropejską trasę promocyjną utwór. Podczas rundy półfinałowej konkursu zespół otrzymał łącznie 70 punktów i zajął 11. miejsce, nie klasyfikując się do finału, do którego zabrakło mu sześciu punktów.

Pod koniec sierpnia 2007 roku w Kielcach odbył się specjalny koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu, zatytułowany „10 lat Ich Troje, … a niech gadają!”. Koncert, który prowadził Krzysztof Ibisz, był emitowany w Polsacie i obejrzało go 3,56 mln widzów. 28 października kolejnego roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się specjalny koncert zespołu „Zawsze naprzód, nigdy wstecz – 13 powodów”, podczas którego wykonał swoje największe przeboje oraz kilka utworów z nowej płyty. Koncert poprowadzili Maciej Dowbor i Katarzyna Cichopek, gościnnie wystąpili podczas niego Boney M. oraz UK Legends.

W międzyczasie zespół wystąpił na festiwalu Sopot Hit Festiwal, gdzie z piosenką „Play in Team” zajął drugie miejsce.

Po odejściu Anny Wiśniewskiej w grudniu 2010 do grupy doszła Jeanette Vik, 23-letnia Norweżka polskiego pochodzenia. Wokalistka nie poradziła sobie jednak z barierą językową i zastąpiła ją Justyna Panfilewicz. Zespół razem z nią zagrał m.in. na festiwalu Top Trendy 2012.

Panfilewicz postanowiła opuścić Ich Troje w marcu 2013. Jej miejsce zajęła Marta Milan. Od 2013, w składzie z Martą Milan zespół zagrał kilka koncertów w USA, natomiast w 2014 zorganizował koncert Domówka u Wiśniewskiego, który na żywo transmitowała telewizja TVR. W posiadłości Michała Wiśniewskiego zagrano największe kawałki, m.in. „Powiedz”, „Babski świat”, czy „Keine Grenzen”.

W sierpniu 2015, Ich Troje wystąpiło na koncercie emitowanym w Polsacie – Disco pod Gwiazdami. Podczas niego, Wiśniewski ogłosił trasę koncertową z okazji 20-lecia istnienia zespołu. Grupa zagrała m.in. w Arłamowie, Częstochowie, Wrocławiu i Kielcach.

24 czerwca 2016, w Polsacie wyemitowano koncert z okazji 20-lecia zespołu, który odbył się w Katowicach pod nazwą: 20-lecie Ich Troje – „A wszystko to… bo Ciebie kocham”. W wydarzeniu wzięły udział dwie poprzednie wokalistki: Justyna Majkowska i Anna Świątczak.

Po odejściu Marty Milan nową wokalistką zespołu została 18-letnia wówczas Agata Buczkowska, która dołączyła do składu Ich Troje pod koniec lutego 2017 roku. Wraz z nową wokalistką zespół odbył trasę po klubach w całej Polsce. Grupa zapowiedziała też wydanie dziewiątej płyty studyjnej, zatytułowanej Pierwiastek z dziewięciu, której premiera ma odbyć się 11 listopada 2017 roku. Płytę zapowiada singiel i teledysk „Letnia przygoda”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ich Troje?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com