POLECAMY

Kiedy w roku 1984 Adam Fedorowicz zakładał zespół HITANO, niewielu spodziewało się, że kilka lat później będzie to jeden z nielicznych zespołów romskich w Polsce grający tradycyjną muzykę romską. Jej wielbiciele podkreślają , że na występach zespołu HITANO można „cofnąć się w czasie” i poczuć klimat prawdziwego taborowego śpiewu i tańca przy ognisku. HITANO to bardzo dobry przykład integracji romsko-polskiej, gdyż oprócz olsztyńskich Romów, zespół tworzy również kilku artystów polskich, którzy wzbogacają kapelę cygańską.
Mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym”. „Mamy swój własny styl, którego pilnie strzeże nasz założyciel Adam Fedorowicz. Nie naśladujemy innych artystów romskich. Dzięki wielkiemu talentowi Adama Fedorowicza śpiewamy i wykonujemy jego własne kompozycje. Piękne teksty i prawdziwa muzyka cygańska to właśnie jego dzieło” – mówią członkowie HITANO.
Adam Fedorowicz to nie tylko wybitny muzyk, ale również założyciel olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej „Hitano”. Założył je w 2001 r. wraz z olsztyńskimi Romami.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Hitano?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com