POLECAMY

Hanna Banaszak wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz muzykę współczesną. Na początku lat 70. śpiewała w lokalnym amatorskim zespole, a także w duecie z gitarzystą i wokalistą Piotrem Żurowskim (Hanna i Piotr). Na scenie ogólnopolskiej zadebiutowała w 1976 r. na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Młode Talenty. Rok później zdobyła trzecie miejsce w konkursie wokalistów jazzowych LSWJ. W latach 1977-1979 współpracowała z zespołem Sami Swoi, z którym koncertowała w Polsce i Europie.

Karierę solową rozpoczęła w 1980 r. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Zrealizowała też kilka recitali telewizyjnych. W 1986 r. zdobyła Grand Prix belgijskiego festiwalu piosenki Europopstar. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981 r.), zaśpiewała arię ze Stabat Mater w filmie „Siekierezada” (1985 r.).

Artystka brała udział w wielu przedsięwzięciach telewizyjnych i scenicznych. Do ważniejszych należą: „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza, czy „Zanim będziesz u brzegu” – spektakl zrealizowany wspólnie z Mirosławem Czyżykiewiczem. Dwa razy była gościem w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Jest autorką tomiku wierszy pt. „Zamienię Samolubie na Szczodruchy”, wydanego nakładem Oficyny Konfraterni Poetów w Krakowie. Ponad pięćdziesiąt wierszy jest zapisem osobistych przeżyć autorki.

Jest członkiem stowarzyszenia działającego przy klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach.

W 2009 r. wystąpiła gościnnie na płycie TPWC „To prawdziwa wolność człowieka” w utworze „Organizm”.

Chcesz zorganizować koncert Hanny Banaszak?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com