POLECAMY

Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA i Kanadzie i w Australii. Otrzymała 3 Złote Płyty Polskich Nagrań. Warto zwrócić uwagę na płytę pod tytułem “Co się stało…”. Znajdują się tam piękne piosenki do tekstów Ernesta Bryla, poezja ta nasycona jest patriotyzmem w duchu narodowościowym (Mamo wyjdę przed dom), są też piosenki które maja poruszyć odbiorcę (Co się stało i Uchroń mnie Panie). Płyta ta napisana była w trudnym dla Polski okresie lat 80. u progu odzyskania pełnej demokracji. Gwiazda polskiej piosenki wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją i wrażliwą muzykalnością.

Jej dwanaście płyt, w tym trzy Złote, uzyskało łącznie ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata – od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney. Tylko w Polsce dała ponad trzy tysiące entuzjastycznie przyjętych koncertów. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku i na galowych polskich koncertach w legendarnej paryskiej Olimpii i Sali Pleyela. Śpiewa różnorodny repertuar, zawsze jednak z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Wiele piosenek napisał specjalnie dla niej Wojciech Młynarski. Sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Wciąż niezmiennie śpiewa spotykając się z miłością, serdecznością i pamięcią wiernej publiczności.

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE: Co się stało z naszą klasą, Czumbalalajka, Gwiazda miłości, Kasieńka, Lato, lato, lato czeka, Moja piosenka, Niech no tylko zakwitną jabłonie.

Chcesz zorganizować koncert Haliny Kunickiej?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com