POLECAMY

Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA i Kanadzie i w Australii. Otrzymała 3 Złote Płyty Polskich Nagrań. Warto zwrócić uwagę na płytę pod tytułem „Co się stało…”. Znajdują się tam piękne piosenki do tekstów Ernesta Bryla, poezja ta nasycona jest patriotyzmem w duchu narodowościowym („Mamo wyjdę przed dom”), są też piosenki, które maja poruszyć odbiorcę („Co się stało” i „Uchroń mnie Panie”). Płyta ta napisana była w trudnym dla Polski okresie lat 80. u progu odzyskania pełnej demokracji. Gwiazda polskiej piosenki wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją i wrażliwą muzykalnością.

Jej dwanaście płyt, w tym trzy złote, uzyskało łącznie ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata – od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney. Tylko w Polsce dała ponad trzy tysiące entuzjastycznie przyjętych koncertów. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku i na galowych polskich koncertach w legendarnej paryskiej Olimpii i Sali Pleyela. Śpiewa różnorodny repertuar, zawsze jednak z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Sięga po klasykę przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Wciąż niezmiennie śpiewa, spotykając się z miłością, serdecznością i pamięcią wiernej publiczności.

Największe przeboje: „Co się stało z naszą klasą”, „Czumbalalajka”, „Gwiazda miłości”, „Kasieńka”, „Lato, lato, lato czeka”, „Moja piosenka”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Chcesz zorganizować koncert Haliny Kunickiej?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com