POLECAMY

Habakuk to jedna z najpopularniejszych grup reggae w Polsce. Zespół istnieje od 1990 roku i określa swoją muzykę jako mieszankę różnych stylów – root, rock, reggae, dub. Do tej pory Habakuk wydał siedem oficjalnych albumów, które są bardzo popularne w Polsce. Pierwszy „Mniam, mniam rege”, który ukazał się w 1998 roku, miał ogromny wpływ na polską scenę reggae i otrzymał doskonałe recenzje od największych magazynów muzycznych.
Po wydaniu drugiego albumu „Rub Pulse” czasopisma chwaliły ten album za jego energię i pomysłowość.  Składa się z nowych piosenek i dżunglowych wersji niektórych starszych utworów Habakuka. Trzeci album zatytułowany „Muzyka Słowo Liczba Kolor” został wydany w 2002 roku. W 2007 roku Habakuk wydał swoją najsłynniejszą do tej pory płytę CD – „A ty siej”, zawierającą teksty bardzo znanego polskiego poety – symbolu Ruchu Solidarności – Jacka Kaczmarskiego.
Habakuk jako pierwszy polski zespół grał na Glastonbury Festival w Anglii. W sierpniu 2007 roku Habakuk wystąpił na Przystanku Woodstock. Habakuk nagrał dwie piosenki z Donem Carlosem. W 2008 roku Habakuk opublikował ostatni album zatytułowany „Family Front”, który zawiera ridimmy Habakuka śpiewane przez wybitnych wokalistów. Zespół zagrał w Polsce ponad 600 koncertów, były to występy na małych i dużych salach koncertowych, a także był gwiazdą największych polskich festiwali (Przystanek Woodstock, Reggae Dub Festival).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Habakuk?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com