POLECAMY

Soliści bijącego rekordy popularności programu „Jaka to melodia?”: Magdalena Tul, Ania Świątczak, Aneta Figiel, Grzegorz Wilk. Filarem programu jest koncert Grzegorza Wilka wraz z towarzyszącym mu zespołem WOLFGANG. Skład solistów może być w dowolny sposób modyfikowany o dodatkowe wokalistki (np. Magdalena Tul, Ania Świątczak, Aneta Figiel i inne). Podczas koncertów,  granych w 100% na żywo, usłyszycie Państwo największe polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a także utwory z autorskiej płyty Grzegorza Wilka.

ZESPÓŁ WOLFGANG powstał w 2004 roku (wcześniej funkcjonował pod nazwą Wesołe Futra, The Songors). To rockowy skład przyjaciół, który jednocześnie potrafi odnaleźć się w krańcowo różnych gatunkach muzycznych. Perkusista Sławek Puchała bębnił w zespołach takich jak Perfect, In-Grid, Stachursky, DODA, gitarzyści Jakub Mitoraj i Grzegorz Posłuszny to utalentowani instrumentaliści i kompozytorzy muzyki filmowej i alternatywnej (formacja Bepolar Bears). Łukasz Damrych – ultrawrażliwy kompozytor, producent muzyczny i aranżer, obsługuje instrumenty klawiszowe w zespole Katarzyny Groniec, The Positive, Madlove.

Grzegorz WilkGrzegorz Wilk Czołowy wokalista programu „Jaka to Melodia?” w TVP1, od 2007 r. solista oratoriów Piotra Rubika. W latach 2005 – 2007 wokalista i parodysta w programie Szymon Majewski Show w TVN. Były solista wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, gdzie pracował z Leszkiem Możdżerem. Laureat wielu programów telewizyjnych i konkursów (m.in. Szansa na Sukces, Droga do Gwiazd, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, Fama 95’). Wolf to z wykształcenia socjolog, nauczyciel informatyki, dziennikarz i technik dentystyczny. Fonografia obejmuje 11 płyt będących wynikiem współpracy z kompozytorami i twórcami muzyki dla wymagających, m.in.: Piotrem Rubikiem, Ernestrem Bryllem, Włodzimierzem Korczem, Andrzejem Zaryckim. Mimo, że od 2004 roku energetyzuje muzyką rockową w zespole Wolfgang (obecnie promuje własną płytę), nagrywa również hity muzyki klubowej, m.in. z raperem Doniem („Świat może stanąć”) Zobacz więcej

Ania ŚwiatczakAnia Świątczak Była wokalistka „Ich Troje”, programu „Jaka To Melodia?” i formacji „ANIQA”. Nagrywała płyty i koncertowała z takimi gwiazdami jak: Natalia Kukulska, Kaja Paschalska, Sylwia Wiśniewska, Piasek, Wojtek Pilichowski, Kabaret Olgi Lipińskiej. Zaczynała od telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. Piosenką „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej wygrała finał „Szansy” w sali kongresowej. W 2009 roku wydała swój pierwszy debiutancki album „ANIQA”. Swingujące i nastrojowe utwory swoją premierę świętowały w warszawskiej Fabryce Trzciny. W czerwcu 2010 jako „Aniqa” wzięła udział w prestiżowym festiwalu telewizji Polsat TopTrendy, zdobywając piosenką „Ich Dwoje” nagrodę internautów.

Magdalena TulMagdalena Tul W 2000 roku rozpoczęła pracę w Studiu Buffo Janusza Józefowicza, gdzie występowała jako aktorka i piosenkarka w musicalu „Metro” oraz licznych przedstawieniach, takich jak m.in. „Niedziela na głównym” czy „Ukochany kraj”. Od 2003 roku związana jest z Teatrem Muzycznym Roma, w którym śpiewa partie wokalne w takich musicalach jak „Grease”, „Koty” czy „Akademia Pana Kleksa”.
Jest jedną z wokalistek popularnego programu rozrywkowego „Jaka to melodia?”, w którym wykonuje wiele znanych przebojów muzycznych.
Od 2001 roku artystka zaczęła używać pseudonimu artystycznego Lady Tullo. W listopadzie 2004 roku przebój „Full Of Life” zakwalifikował się do finałowego etapu polskich preselekcji na 50. Konkurs Piosenki Eurowizji, ostatecznie zajął jednak 9. miejsce. Piosenka ta okazała się zwycięska na festiwalu Universtalent 2005 w Pradze, gdzie wokalistka zdobyła dwie główne nagrody: „The Best Song” oraz „The Best Singer”. W czerwcu 2005 wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w koncercie „Premiery”, na którym zaprezentowała swój singiel „Idź swoją drogą”.
W 2004 roku ukończyła Akademię Bydgoską na wydziale Pedagogiki i Psychologii, uzyskując tytuł magistra sztuki na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. W dzieciństwie uczęszczała także do Studia Piosenki Grażyny Łobaszewskiej, gdzie kształciła się wokalnie.
Owocem długoletniej pracy wokalistki był pierwsza płyta zatytułowana „V.O.H. – The Victory of Heart”, na której znajduje się 14 anglojęzycznych utworów. Magdalena Tul zakwalifikowała się do finałowych eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, by powalczyć o uczestnictwo na 56. edycji konkursu. Zwyciężyła, zdobywając w ostatecznej klasyfikacji 44,47 % głosów publiczności. W 2013 wzięła udział w drugiej edycji programu TVP2 „The Voice of Poland”.

Aneta FigielAneta Figiel Już jako mała dziewczynka wykazywała się zdolnościami wokalnymi, szybko trafiła do szkoły muzycznej. Ukończyła średnią szkołę w klasie fortepianu. Jest również absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przełom w jej życiu rozpoczął się w 1999 roku. Po letnich warsztatach wokalnych w Nowogardzie i po przygotowaniach do koncertu galowego pod dyrekcją Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, postanowiła przenieść się do Warszawy. Zaczęła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, zaś wolne weekendy spędzała w „Metrze”. Przygotowywała się między innymi do musicalu „To był naprawdę wielki bal”. Uczęszczała również do teatrów muzycznych: była częścią Amerykańskiego Snu bez happy endu („Miss Sajgon”) oraz śpiewała rock’n’rolla w „Grease”. Udział w „Miss Sajgon” w Teatrze Muzycznym Roma był jej udanym debiutem musicalowym. Udało jej się również wystąpić w musicalu Chicago w Teatrze Komedia, z którym współpracowała przez pięć lat (2001 – 2006). Uwielbiała scenę, która była dla niej codziennym miejscem pracy.

Zdobyte wcześniej doświadczenia pozwoliły jej kontynuować naukę w Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Warto podkreślić, że jako jedna z dwóch osób została przyjęta na studia dzienne.

Potem jej kariera wokalna potoczyła się bardzo szybko. Doceniono jej wyjątkową barwę głosu, profesjonalizm i swobodę, z jaką poruszała się na scenie. W 2003 roku Aneta Figiel została laureatką „Szansy na sukces”. Zaś wykonując piosenkę „Wiara” zespołu Ira, wygrała finałowy koncert w Sali Kongresowej.

Razem z Marzeną Korzonek otrzymała pierwszą nagrodę i wystąpiła na Koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu. Rok później również podczas Opolskich Debiutów wspólnie z zespołem „Esoka”, zaśpiewała utwór „Gdybyś powiedział”, który od tej pory był chętnie grany w stacjach radiowych.

Obecnie również spotyka się z dużą sympatią, a jej talent wokalny możemy podziwiać w programie rozrywkowym „Jaka to melodia?”, emitowanym przez Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

Aneta Figiel współpracowała ze znanymi polskimi artystami, m.in. z Bajmem, De Mono, Feel, Marylą Rodowicz, Łukaszem Zagrobelnym, Stanem Borysem, Robertem Janowskim czy Ryszardem Rynkowskim. Obecnie również chętnie zapraszają ją na swoje koncerty i nagrania.

W 2010 roku Aneta zajęła 4. miejsce na Polskich Preselekcjach Eurowizyjnych z piosenką „Myśl o Tobie”.

Aneta pełni obowiązki trenera wokalnego: jest również kompozytorką i autorką tekstów. Podczas koncertów gra na instrumentach klawiszowych. Pracuje także nad swoim materiałem solowym. Jest bardzo zdolna i doskonale wie, jak wykorzystać zdobyte umiejętności i doświadczenia. Jej utwory są prawdziwe, wypływają z wnętrza jej duszy. Wiernie oddają aktualne treny w muzyce, przy tym nie pozbawiając utworu jego indywidualnego charakteru. Prezentują również cechy samej Anety. Bo jak mówi Aneta: „Największa frajda podczas tworzenia tego materiału, to powstawanie nowych i wciąż nowych piosenek…”
Ostatnie lata to intensywny rozwój i poszukiwania muzyczne, dzięki którym Aneta odkryła nową pasję – gitarę.

Chcesz zorganizować koncert Gwiazd programu “Jaka to melodia?”? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com