POLECAMY

Grupa Inicjatyw Teatralnych powstała w 2002 roku w PWST Wrocław, jako inicjatywa trójki jej studentów a obecnie absolwentów: Jerzego Jana Połońskiego, Beaty Sadkowskiej – Steczek oraz Marcina Trzęsowskiego. Pierwszy spektakl Grupy – „NORIM…NO”, oparty na twórczości Mirona Białoszewskiego, został nagrodzony Grand Prix Tyskich Spotkań Teatralnych w 2002 roku i był prezentowany na scenach Gdańska, Wrocławia, Katowic, na FAMIE w Świnoujściu, oraz na zaproszenie Fundacji Starego Teatru w Krakowie.
W 2002 roku został również zakwalifikowany do konkursu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie. Po rozpoczęciu pracy zawodowej przez członków grupy, zawiesiła ona działalność .
W 2005 roku grupa wznowiła działalność i po rozpoczęciu współpracy z Tomaszem Jachimkiem, postanowiła stworzyć spektakl kabaretowy… I wróciła na scenę… Po eliminacjach, eliminacjach i eliminacjach zakwalifikowała się do finałów festiwalu PaKA w Krakowie… podczas XXI Paki, GIT otrzymała wyróżnienie, nagrodę publiczności, nagrodę dziennikarzy, nagrodę miesięcznika „Nowy Pompon” i nagrodę specjalną dla autora tekstów Tomasza Jachimka, oraz wystąpiła podczas telewizyjnego programu „21 PaKA – czyli kabaretowe oczko „.
Podczas 26 Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim Grupa otrzymała wyróżnienie i wartościowe nagrody.
Beata Sadkowska – Steczek jest obecnie aktorką łódzkiego teatru „Arlekin”, a Jerzy Jan Połoński jest od 2002 roku związany z krakowską Formacją Chatelet i programami telewizyjnymi realizowanymi przez TVP3 Kraków oraz TVP2.

Chcesz zorganizować występ Grupy Inicjatyw Teatralnych? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com