POLECAMY

Jest uczestnikiem i jednym z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu X Factor oraz finalistą V edycji programu The Voice of Poland, w którym zachwycił jurorów i widzów swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością. Kompozytor, autor tekstów, który swoją pozytywną energią uświetnia kilkadziesiąt koncertów rocznie. Gracjan Kalandyk to młody wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Jest samoukiem zarówno gry na gitarze, jak i śpiewania. Gra na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, nie są mu również obce fortepian i gitara basowa. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Artysta zaczynał od zamieszczania w internecie coverów, gdzie zaczął być dostrzegany przez szerszą publiczność. Następnie zagrał szereg koncertów akustycznych, podczas których towarzyszył mu zespół, a zarazem jego przyjaciele, w skład którego wchodzą dwie gitary akustyczne i gitara elektryczna / bas. Ma za sobą również kilka koncertów, na których wystąpił wspólnie m.in. z zespołem Dżem, Markiem Piekarczykiem i TSA, Margaret, Juan Carlos Cano, Justyną Steczkowską.
Artysta swoją twórczością, wrażliwością i estetyką nawiązuje do muzyki Bena Howarda czy Eda Sheerana. Jego teksty są liryczne, pełne mądrości i autentyczności. Zachowuje delikatny klimat, nierzadko nostalgiczny, odzwierciedlając muzycznie stan duszy i wyzwalając silne emocje. Taka aura towarzyszy artyście zarówno na płycie, jak i na scenie.

Chcesz zorganizować koncert Gracjana Kalandyka?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com