POLECAMY

Goya – polska grupa muzyczna wykonująca pop. Powstała w Warszawie 1995 roku. Najważniejszą osobą w zespole jest Magdalena Wójcik – wokalistka. Podczas jednego z przeglądów, dyrektor A&R Pomaton EMI zwrócił uwagę na Magdalenę Wójcik i zaproponował współpracę. Mieszkając już w Warszawie spotkała muzyków, z którymi założyła zespół Goya. Byli to Grzegorz Jędrach – gitarzysta i lider zespołu oraz Rafał Gorączkowski, z którymi do dziś stanowią trzon zespołu.
Zespół Goya istnieje od 1995 roku. Zadebiutował w 1998 r., kiedy to ukazał się pierwszy album zatytułowany po prostu Goya. Płytę promowały 3 single: „Bo ya”, „Śpij i śnij” oraz „Kupię sobie dom”.
Jednym z pierwszych utworów wyprodukowanym przez nich samych, był cover znanej powszechnie piosenki zespołu Nirvana „Smells Like Teen Spirit”. W roku 2002 trafił on na Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia. Drugi album „Kawałek po kawałku” ujrzał światło dzienne na początku wiosną 2003. Promowały go 3 single: „Będę się starać”, „Jeśli będę taka” oraz tytułowa piosenka „Kawałek po kawałku”.
2 lipca 2003 wokalistka zespołu wystąpiła u boku światowej sławy skrzypka Nigela Kennediego. Magda zaśpiewa partię wokalną w utworze „Ajde Jano”. Drugim ważnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie do wystąpienia przed jedynym w Polsce koncertem Petera Gabriela w Poznaniu. Spośród wielu kandydatur wybrano właśnie Goyę. 25 stycznia 2004 Goya wzięła udział w Krajowym Konkursie Eurowizji 2004, prezentując piosenkę „All My Senses”. Singel właśnie z tą piosenką promował specjalną edycje albumu „Kawałek po kawałku”, na której pojawiły się cztery nowe utwory.
Trzecim długogrającym albumem zespołu jest „Smak słów”, który miał premierę 5 marca 2005. Płytę promowały 2 single: „Smak słów” i „Mój”. Ten drugi utwór brał udział w eliminacjach do konkursu sopockiego. Początek roku 2006 to premiera specjalnie przygotowanego singla do filmu Ryszarda Zatorskiego – Tylko mnie kochaj.
Zespół przygotował i nagrał własną wersję przeboju 2 plus 1 „Chodź pomaluj mój świat”. Trafił on na maxi-singla dla DJ-ów. Znaleźć na nim można jeszcze covery wykonane przez Reni Jusis i Marysię Sadowską.
23 marca 2007 roku do sklepów trafił czwarty album zespołu „Horyzont Zdarzeń”. Materiał posiada charakterystycznych dla tego zespołu klimat i brzmienie. Płytę promował singel „W zasięgu Twego wzroku”. Kolejnymi singlami promującymi album „Horyzont zdarzeń” były utwory „Piękny czas” i „Dobre sny”.
W maju 2008 ukazał się specjalny singiel z Martyną Jakubowicz „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”, który promował jej płytę jubileuszową „Moje 30. urodziny”.
15 maja 2009 roku ukazał się piąty album zespołu zatytułowany „Od Wschodu do Zachodu”. Znalazło się na nim 17 piosenek, m.in. single „Jutro obudź mnie” i „Codzienność”. Kolejne albumy to „Chwile” (2012 r.) oraz „Widoki” (2015 r.).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Goya?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com