POLECAMY

Gospel Joy – poznański chór przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Koncerty mają charakter artystyczny i ewangelizacyjny, a chór z chęcią angażuje się w nietypowe projekty, np. aranżacje utworów na specjalne okazje.

Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z chórem. Mając na celu popularyzację muzyki gospel w Polsce, zespół od ponad 15 lat organizuje w całym kraju Warsztaty Gospel, podczas których uczestnicy nie tylko uczą się utworów w harmonii trzygłosowej, ale również poznają przesłanie tej muzyki. Efekty swojej pracy warsztatowicze prezentują podczas koncertu finałowego, tworząc wieloosobowy chór gospel.‏

Gospel Joy współpracował m.in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak. Zespół w swoim dorobku ma również koncerty telewizyjne: „Z ciemności do światła” oraz koncert „Kolędy Świata”. Obydwa koncerty zostały zarejestrowane i do dziś są często emitowane przez TVP.

W 2008 r. zespół zajął I miejsce na największym polskim Festiwalu Gospel w Osieku, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie był supportem przed koncertem Kirka Franklina (największej gwiazdy muzyki gospel).

Gospel Joy ma za sobą koncerty zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir. Jako pierwszy chór gospel w Polsce poleciał na tournée do USA oraz Kanady.

W historii zespołu zapisały się również gościnne występy: na Spot Hit Festiwal 2008, jako chórki w piosence „Obudź się” rapera Mezo, a także na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 2011 w Zielonej Górze, w piosence „Za taboj”.

W 2013 r. Gospel Joy zakwalifikował się do półfinału programu TVN „Mam Talent!”. ‏

Do ciekawych przedsięwzięć chórzystów zaliczyć można uświetnienie premiery musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz udział w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Gospel Joy wystąpił w towarzystwie Kasi Moś i Mietka Szcześniaka w drugiej edycji koncertu „Alleluja, czyli Happy Day” w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Zespół angażował się w koncerty organizowane przez fundacje wspierające dzieci: „Mam marzenie” oraz „Bread Of Life”.

W swoim dorobku chór posiada cztery płyty: „To On”, „Kolędy z Gospel Joy – Gdy się Chrystus rodzi”, „Gospel Joy Live” oraz „Napełniaj”, która została Płytą Roku 2017 w plebiscycie portalu Chrześcijańskie Granie.

Dodatkowo Gospel Joy może specjalnie dla Państwa zaprezentować koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zależy Państwu na Wigilii firmowej, podczas której pracownicy razem zaśpiewają kolędy – dlaczego nie zdecydować się na oprawę muzyczną w radosnej i lekko amerykańskiej złoto-bordowej szacie?

Chcesz zorganizować koncert zespołu Gospel Joy ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com